"Czasówka" dla Julii. Kaliszanka najlepsza w finale Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Julia Kowalska wykręciła najlepszy wynik w jeździe indywidualnej na czas juniorek rozegranej w ramach Finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W sumie na podium "czasówki" stawało w sobotę troje reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Impreza rozgrywana jest w Koźminku.

Dystans 18 kilometrów ze startem i metą w Koźminku zawodniczka KTK Kalisz pokonała w czasie 25:17. W kategorii juniorek była zdecydowanie najlepsza. Druga w klasyfikacji Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) pojechała 18 sekund wolniej. Trzecia Julia Rusnarczyk (WLKS Krakus) straciła już minutę i 44 sekundy.

Drugie miejsce w rywalizacji juniorów młodszych zajął natomiast Kacper Gieryk. Zawodnik KTK stracił zaledwie trzy sekundy do zwycięzcy - Igora Sęka (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). Na siódmej lokacie sklasyfikowany został Piotr Maślak.

Na podium stanęła ponadto Anna Długaś, która z powodzeniem radziła sobie na 11-kilometrowej trasie dla juniorek młodszych. Od drugiej w zestawieniu Olgi Wankiewicz (UKS Copernicus CCC SMS Toruń) dzieliło ją tylko pięć sekund. Triumfowała Tamara Szalińska (UKS Ratusz Maszewo) z przewagą 29 sekund nad kaliszanką. 10. była Natalia Nawrocka, a 12. Roksana Pasternak.

Tuż za czołową trójką w kategorii młodzików uplasował się Stanisław Kowalski. Dobre wyniki wykręcili też Joachim Adamcio (7.), Jan Gadera (8.) i Wiktor Gałdyn (15.). Siódmy wśród żaków był z kolei Michał Grabowski. W kategorii juniorów dziewiąte miejsce zajął Konrad Trzęsowski, dwunaste Miłosz Potasznik, a osiemnaste Kacper Simiński.