Torowe sukcesy. Kolarze KTK na podium prestiżowej imprezy (ZDJĘCIA)

Na welodromie w Pruszkowie rozegrane zostały międzynarodowe zawody w kolarstwie torowym "ORLEN Grand Prix Poland 2019". Znakomicie w tej prestiżowej imprezie spisali się przedstawiciele Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, którzy trzykrotnie plasowali się na podium.

Zawody miały bardzo mocną obsadę, bo na starcie w poszczególnych konkurencjach stanęła nie tylko krajowa czołówka torowców w kategorii juniorów i elity, ale też kolarze z zagranicy. Tym bardziej cieszą sukcesy zawodników KTK Kalisz. Do Pruszkowa wybrali się Szymon Potasznik i Konrad Trzęsowski. Obaj zajmowali pozycje medalowe.

Dwukrotnie na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu, stawał Konrad Trzęsowski. Zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego nie miał sobie równych w scratchu juniorów, a ponadto był drugi w omnium. W wieloboju zgromadził 133 oczka, był najlepszy w kończącym rywalizację wyścigu punktowym.

Brązowy krążek wywalczył natomiast Szymon Potasznik. Najlepiej spisał się w wyścigu punktowym juniorów, w którym zanotował 33 oczka, ustępując jedynie Radosławowi Frątczakowi i Dawidowi Wiśniewskiemu. Ponadto był szósty w scratchu i ósmy w omnium.