Pięć nieolimpijskich medali. Julia Kowalska dwukrotną mistrzynią Polski!

Znakomicie dla ekipy KTK Kalisz zaczęły się torowe mistrzostwa Polski juniorów w konkurencjach nieolimpijskich. W pierwszym dniu imprezy podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wywalczyli aż pięć medali. Trzy z nich padły łupem Julii Kowalskiej.

W pierwszym swoim starcie Julia Kowalska okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu indywidualnym na 2 km juniorek. Czas kaliszanki to 2:31,6. Wyprzedziła ona o blisko dwie sekundy swoją koleżankę z narodowej kadry Natalię Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń) i o trzy sekundy Sandrę Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin). W popołudniowej sesji zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego dołożyła dwa kolejne krążki. Złoty w wyścigu eliminacyjnym juniorek oraz brązowy w wyścigu punktowym w tej samej kategorii, w którym o zaledwie dwa punkty ustąpiła wspomnianej Natalii Krześlak oraz Sylwii Kulczyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

Po złoto sięgnął też w sobotę Szymon Potasznik. Zawodnik KTK został mistrzem Polski juniorów w wyścigu indywidualnym na 3 km juniorów, triumfując z wynikiem 3:21,31. Srebro w tej konkurencji zdobył Dawid Kuderczak (KLTC Konin), a brąz Adam Woźniak (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). Na piątym miejscu sklasyfikowany został Konrad Trzęsowski, a na ósmym Miłosz Potasznik.

Pierwszego dnia rozgrywanej na torze w Pruszkowie imprezy kaliszanie wywalczyli w sumie pięć krążków. Dorobek medalowy KTK uzupełnił Konrad Trzęsowski, który został wicemistrzem kraju w wyścigu eliminacyjnym juniorów. W tej torowej specjalności dwunaste miejsce zajął Kacper Simiński.

Cała trójka medalistów to podopieczni trenera Krzysztofa Dąbrowskiego. W niedzielę drugi dzień zmagań i szansa na kolejne zdobycze.