Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od października 2016 r. To nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające mieszkańcom zgłaszanie przez Internet niewłaściwych zjawisk i zachowań, które wzbudzają w nich poczucie zagrożenia. - Policjanci po otrzymaniu takiej informacji weryfikują ją, a w przypadku potwierdzenia, dążą do wyeliminowania zagrożenia. Wiele zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym głównie przekraczania dozwolonej prędkości – mówi sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej policji. - W niedzielny poranek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość kierujących pojazdami m. in. w miejscu wskazanym na Mapie. Kierujący motocyklem jechał stanowczo za szybko; pomiar wykazał, że 36-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 129 km/h.
Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.
Dwa dni wcześniej, 25 października policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu ostrzeszowskiego, która kierując oplem Vectra, jechała z prędkością 109km/h. Chwilę później jadący osobową mazdą 32-letni ostrzeszowianin, przekroczył dozwoloną prędkość o 56km/h.
Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie Internetowej: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html. - Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy – apeluje policja.
MIK, fot. pixabay.com
Napisz komentarz
Komentarze