Pierwsza porażka Prosny

Piłkarze kaliskiej Prosny doznali pierwszej w tym sezonie porażki w rozgrywkach grupy 3 wielkopolskiej A-klasy. W niedzielę podopieczni Marcina Żółtka ulegli na wyjeździe Koronie Pogoń Stawiszyn 1:3.

Kaliszanie już w 7. minucie zmuszeni zostali do odrabiania strat. Mateusza Tarnawę pokonał wtedy Hubert Brajer. Wprawdzie tuż po przerwie wyrównał Karol Płotek, ale kilkanaście minut później gospodarze ponownie prowadzili, tym razem po trafieniu Mykoli Zavatskyiego. Ten sam zawodnik ustalił rezultat na 3:1 w 72. minucie.

Dla podopiecznych Marcina Żółtka była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. W jej efekcie kaliszanie stracili pozycję lidera na rzecz rezerw LKS-u Gołuchów, do których aktualnie tracą dwa punkty. Nad trzecią Koroną Pogoń mają natomiast tylko oczko przewagi. Najbliższy mecz Prosna rozegra w niedzielę, 3 listopada. O 11:00 podejmie przy Łódzkiej Jaskiniowca Rajsko. Będzie to ostatnia w tej rundzie potyczka, w której kaliski zespół wystąpi w roli gospodarza.