Z Nielbą na piątkę. KKS mistrzem jesieni w III lidze! (ZDJĘCIA i WIDEO)

Piłkarze KKS-u przezimują trzecioligowe rozgrywki na pozycji lidera. W ostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni Ryszarda Wieczorka pewnie pokonali u siebie Nielbę Wągrowiec 5:0. Aż cztery gole zdobył najlepszy strzelec rozgrywek Mateusz Żebrowski.

KKS wygrał efektownie i aż szkoda, że ta runda dobiegła końca, bo tak grającą drużynę kibice z Kalisza chcieliby oglądać jak najczęściej. W sobotnim meczu podopieczni Ryszarda Wieczorka dali się beniaminkowi wyszumieć w początkowych fragmentach, po czym przystąpili do egzekucji. Prowadzenie objęli w 20. minucie. Najpierw golkiper gości powstrzymał szarżę Fabiana Hiszpańskiego, ale wobec dobitki Roberta Tunkiewicza był bezradny. Pomocnik kaliskiego zespołu popisał się celną główką z okolicy linii „szesnastki”.

Po premierowym trafieniu spotkanie zamieniło się w spektakl jednego aktora. Był nim Mateusz Żebrowski, który jeszcze przed przerwą skompletował klasycznego hat-tricka. Najpierw dwukrotnie wymierzył sprawiedliwość z rzutów karnych, podyktowanych za zagranie piłki ręką oraz faul Mateusza Kaczora na Damianie Ślesickim, a w doliczonym czasie dołożył tylko nogę po centrze Hiszpańskiego. On też ustalił w końcówce meczu wynik, finalizując składną akcję swojej drużyny i dogranie Ślesickiego. Tym samym popularny „Żebro” zakończył rundę na szczycie klasyfikacji strzelców z dorobkiem 19 goli.

Okazała wygrana mogła przybrać jeszcze większe rozmiary. Sytuacji bramkowych, zwłaszcza po przerwie, było bowiem bez liku. Najlepszych nie wykorzystali Tunkiewicz i Żebrowski. Warto odnotować debiut zaledwie 15-letniego Wiktora Smolińskiego, syna byłego stopera KKS-u Dariusza Smolińskiego. W końcówce meczu zastąpił on Damiana Ślesickiego.

W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka zanotowali trzynaste w tym sezonie zwycięstwo, pieczętując miano mistrzów jesieni w grupie drugiej III ligi. Piłkarską wiosnę rozpoczną więc w komfortowej sytuacji i z pole position w rywalizacji o awans, który jest głównym celem, jaki przyświeca „trójkolorowym”.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka

***

KKS Kalisz – Nielba Wągrowiec 5:0 (4:0)
Robert Tunkiewicz 20, Mateusz Żebrowski 23 k, 35 k, 45+1, 84

Żółte kartki: Łydkowski (KKS) oraz Kaczor (Nielba)

Sędziowali: Łukasz Chodnicki oraz Mariusz Borkowski (obaj Poznań) i Andrzej Pawlak (Września)
Widzów: 700

KKS: Kosut – Ślesicki (87 Smoliński), Żytko, Łydkowski, Mączyński – Hiszpański, Tunkiewicz (78 Stanclik), Borecki, Kamiński (83 Poliński), Radzewicz (61 N. Zawistowski) – Żebrowski

Nielba: Łagodziński – Iskrzyński, Soforek, Gruszka, Dobrzykowski – Kowalczyk (75 Pawlak), Figaszewski, Marchel, Gajda (85 Ortyl), Kaczor (46 Rozmarynowski) – Kubiński (64 Piskuła)