Polska powalczyła ze Słowenią. Trzy bramki Pilitowskiego

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy 2020 polscy szczypiorniści ulegli Słowenii 23:26. Trzy bramki dla biało-czerwonych zdobył rozgrywający Energi MKS Kalisz, Maciej Pilitowski.

Faworytem spotkania byli Słoweńcy, brązowi medaliści MŚ sprzed trzech lat. W starciu z Polakami musieli się jednak sporo napocić, żeby zainkasować punkty. W pierwszej połowie przewaga zespołu prowadzonego przez Ljubomira Vranjesa wynosiła maksymalnie trzy gole, a momentami obie drużyny dzieliła zaledwie jedna bramka. Po przerwie dystans wzrósł wprawdzie do pięciu trafień, ale biało-czerwoni ambitnie walczyli i starali się gonić wynik. Ostatecznie ulegli rywalom 23:26.

Dobre zawody rozegrał Maciej Pilitowski. Środkowy rozgrywający Energi MKS Kalisz od pierwszych minut napędzał ataki polskiej kadry. Już w premierowej akcji zanotował asystę, a w niespełna dwanaście minut rzucił trzy gole. Z tym dorobkiem był trzecim najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. Częściej od niego trafiali tylko Arkadiusz Moryto (osiem bramek) i Przemysław Krajewski (cztery bramki). W końcowej fazie meczu zawodnika kaliskiej ekipy zastąpił na parkiecie Adrian Kondratiuk.

Kolejny mecz na EHF Euro 2020 podopieczni Patryka Rombla rozegrają w niedzielę. Ich rywalem będzie Szwajcaria.