Polacy postawili się Szwedom. Trafienie Pilitowskiego

W ostatnim swoim meczu na EHF Euro 2020 polscy szczypiorniści przegrali ze Szwedami 26:28. Na listę strzelców wpisał się rozgrywający Energi MKS Kalisz Maciej Pilitowski.

Po dwóch porażkach podopieczni Patryka Rombla mieli tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy. W starciu z gospodarzami ME nie byli faworytami. Mimo to postawili im twarde warunki, rozgrywając najlepsze zawody w hali Scandinavium w Goeteborgu. W pierwszej połowie prowadzili nawet różnicą trzech trafień (10:7). Kilkuminutowe przestoje sprawiły jednak, że w ostatecznym rozrachunku nieznacznie lepsi okazali się Szwedzi (26:28).

We wtorkowym spotkaniu zagrał Maciej Pilitowski. Rozgrywający Energi MKS był autorem pierwszego trafienia dla biało-czerwonych. W 11. minucie musiał opuścić parkiet z powodu urazu, ale jeszcze przed przerwą ponownie się na nim pojawił. W ostatniej akcji meczu popisał się świetną asystą do Kamila Syprzaka, który ustalił rezultat meczu.

Na EHF Euro 2020 "Pilot" rozegrał trzy spotkania, w których zdobył w sumie cztery bramki.