Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in., jak trudno było mu pogodzić się z wiadomością o chorobie i koniecznością życia na wózku, ale też o odzyskaniu wiary w sens życia i podróżach, które udało się zrealizować dzięki determinacji, pracy i wsparciu wielu ludzi.
Najpierw podróż do Indii, potem projekt Wheelchairtrip I czyli 17 000 km w 3 miesiące, 13 państw i 2 kontynenty, wreszcie Wheelchairtrip II w 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę specjalnie i samodzielnie przygotowanym Landroverem Defenderem. - Trwająca przez ponad rok podróż przez obie Ameryki byłaby trudna do pokonania dla pełnosprawnego człowieka. Michał pokazał swym wyczynem, że wszelkie ograniczenia, które powstrzymują nas od realizacji marzeń tkwią wyłącznie w naszej głowie, że nawet niepełnosprawność nie może odebrać człowiekowi prawa do osiągania krok po kroku tak odważnych celów – podkreśla Małgorzata Matysiak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatówku.
Na zakończenie prezentacji Michał Woroch przedstawił słuchaczom swój kolejny plan podróżniczy pod nazwą Himalayas Challenge 2020. Wraz z kolegą pragną pokonać na specjalnie przygotowanych pojazdach – łazikach elektrycznych 230 km w trudnym himalajskim terenie.
Po spotkaniu Michał Woroch jeszcze przez długi czas odpowiadał na pytania słuchaczy i podpisywał książki. Pozycję „Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę” można wypożyczyć w bibliotece w Opatówku i jej filiach w Tłokini Wielkiej i Rajsku.
Opr. MIK, fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatówku
Napisz komentarz
Komentarze