Juniorki Energi MKS pewne medalu! W niedzielę powalczą o złoto

Siatkarki Energi MKS odniosły drugie zwycięstwo w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski juniorek. W sobotę bez straty seta pokonały UKS ZSMS Poznań. Jutro powalczą z gospodarzem zmagań, Energetykiem Poznań. Stawką tego meczu będzie tytuł mistrzowski.

Podobnie jak w piątek w starciu z Szamotulaninem, także i w sobotę podopieczne Daniela Przybylskiego odniosły pewne zwycięstwo. Poznański ZSMS nie sprawił im większych problemów. Pierwszego seta kaliszanki wygrały do 15, kolejnego do 21, a trzeciego do 10. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Natalia Ciesielska, która odebrała statuetkę dla MVP.

Przed sobotnim spotkaniem trener Przybylski zmuszony był dokonać zmiany w turniejowym składzie. W piątek kontuzji nabawiła się bowiem środkowa Katarzyna Paczuła. Zastąpiła ją Martyna Łabuz z zespołu kadetek.

Po dwóch dniach turnieju w wyścigu po złoto prowadzi Energa MKS. Komplet zwycięstw zanotował też gospodarz finału, Enea Energetyk. Niedzielny pojedynek pomiędzy tymi ekipami zadecyduje więc o tym, która z nich będzie cieszyła się z tytułu mistrzowskiego. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00. Wcześniej, o 10:00, ZSMS zmierzy się z Szamotulaninem. Zwycięzca tego pojedynku zdobędzie brąz.