KKS lepszy od Widzewa! Kaliszanie nadal niepokonani tej zimy (WIDEO)

W piątym tej zimy meczu sparingowym piłkarze KKS-u Kalisz zanotowali piąte zwycięstwo. Tym razem nie z byle kim, bo z samym liderem drugiej ligi i to na jego terenie. Wygraną 2:1 z Widzewem Łódź zapewniły kaliskiej drużynie gole Roberta Tunkiewicza i Sebastiana Kaczyńskiego.

Na tle czterokrotnego mistrza Polski kaliski zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. Toczył z nim wyrównany bój, a momentami miał nawet inicjatywę. Trener Ryszard Wieczorek mógł być zatem zadowolony nie tylko z wyniku, ale też stylu, jaki zaprezentowali jego podopieczni.

Kaliszanie objęli prowadzenie w 38. minucie. Wymienili wtedy kilka podań przed polem karnym gospodarzy, po czym Mateusz Majewski wyłożył piłkę na 18. metr Robertowi Tunkiewiczowi, który precyzyjnym strzałem przy słupku otworzył wynik meczu.

Gospodarze wyrównali w 50. minucie. Po szybkiej akcji Łukasza Kosakiewicza prawym skrzydłem i zagraniu na dalszy słupek bramkę z najbliższej odległości zdobył Konrad Gutowski. KKS nie zraził się jednak stratą gola i już kilkadziesiąt sekund później mógł ponownie objąć prowadzenie. Tym razem ze strzałem Tunkiewicza poradził sobie Wojciech Pawłowski. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale bramkarz gospodarzy do końca zachował czujność. „Tunkowi” zabrakło też szczęścia w 67. minucie, gdy finalizował składną akcję swojej drużyny.

Niewykorzystane sytuacje mogły się na kaliszanach zemścić. Łodzianie nie grzeszyli jednak skutecznością. W 73. minucie dwukrotnie obili obramowanie bramki – najpierw Mateusz Możdżeń, potem Henrik Ojamaa, a kilka chwil później na przeszkodzie stanął im Kacper Górski, który wyekspediował futbolówkę z linii bramkowej.

Decydujące słowo należało do przyjezdnych. W 85. minucie z rzutu wolnego z 25 metrów kapitalnie przymierzył Sebastian Kaczyński, zapewniając niebiesko-biało-zielonym wygraną.

Dla KKS-u był to piąty tej zimy sparing i zarazem piąte zwycięstwo. Widzew był dla kaliskiej drużyny teoretycznie najsilniejszym jak dotąd rywalem w trwającym okresie przygotowawczym.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Widzew Łódź, widzew.com