Powalczyły z liderem. Siatkarki Energi MKS SMS w półfinale III ligi (ZDJĘCIA)

Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz awansowały do półfinału rozgrywek o mistrzostwo III ligi. W ostatnim meczu fazy zasadniczej zmierzyły się z niepokonaną Baryczą Janków Przygodzki.

Stawką sobotniego meczu, który odbył się w hali VII LO SMS, było pierwsze miejsce w grupie 2 wielkopolskiej trzeciej ligi. Kaliszanki musiały go wygrać, aby wyprzedzić niepokonaną wcześniej Barycz. Zaczęły ambitnie i pierwszego seta, po bardzo zaciętej końcówce, wygrały na przewagi do 25. W kolejnych partiach górą już jednak były przyjezdne, które zwyciężyły do 17, 15 i 10, pieczętując w ten sposób pierwszą lokatę.

Zmagania w grupie 2 kaliszanki zakończyły na drugim miejscu, z bilansem 10 zwycięstw w 12 spotkaniach i dorobkiem 30 punktów (poza potyczkami z Baryczą nie straciły choćby seta). Teraz czeka je rywalizacja w wojewódzkim półfinale z najlepszym zespołem grupy 1. Jest nim Szamotulanin Szamotuły. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 7 i 14 marca. Gospodarzem pierwszego z nich będzie klub z Kalisza. Stawką tych pojedynków będzie wejście do finału III ligi i prawo gry w turnieju barażowym o awans na drugi poziom.

***

Energa MKS SMS Kalisz – GLKS Barycz Janków Przygodzki 1:3 (27:25, 17:25, 15:25, 10:25)

Energa MKS SMS: Magdalena Łysiak, Agnieszka Pietraszewska, Klaudia Nowak, Gabriela Burchard, Klaudia Cichecka, Agnieszka Koszela, Julia Majda, Klaudia Strzelczyk, Wiktoria Nowosad, Oliwia Adamczyk, Julia Sanecka (l), Katarzyna Fiszbach, Julia Szopińska (l), Iga Gorowij