Finał już pewny! Juniorki Energi MKS SMS zagrają o medale Mistrzostw Polski

Po drugim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek siatkarki Energi MKS SMS Kalisz są już pewne awansu do zmagań finałowych. W sobotę podopieczne Daniela Przybylskiego pokonały w Poznaniu ekipę #VolleyWrocław 3:1.

W piątek kaliszanki pokonały bez straty seta ekipę Budowlanych Łódź, a w sobotę odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem ograły #VolleyWrocław, oddając wrocławiankom jedną partię. Premierowa odsłona okazała się dość wyrównana, ale w końcówce rywalki odskoczyły na pięć oczek (17:22) i mimo pogoni kaliskiej drużyny, skończyło się przegraną do 23. To podrażniło ambicje podopiecnzych Daniela Przybylskiego, które w kolejnych setach nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń, wygrywając wysoko do 13, 14 i 16.

W sobotę drugą wygraną zanotował też Energetyk Poznań, który pokonał 3:0 Budowlanych. To oznacza, że przed ostatnim dniem turnieju losy awansu do finału są już rozstrzygnięte. O medale mistrzostw Polski juniorek powalczą drużyny z Kalisza i Poznania.

Turniej w Poznaniu zakończy się w niedzielę. O 12:00 w meczu, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie półfinałowej, Energa MKS zagra z miejscowym Energetykiem. Dwie godziny wcześniej na parkiet wybiegną siatkarki z Wrocławia i Łodzi.