W skład zespołu doradczego weszły uznane osoby ze świata nauki o zdrowiu i wirusolodzy, m.in. dr n. med Andrzeja Trybusza, dr n. med. Elżbieta Lipska i dr n. med. Piotr Rudnicki. Ich zadaniem będzie monitorowanie i analizowanie sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz opracowanie zasad bezpiecznego rozpoczęcia nowego sezonu. Powrót do ligowej rywalizacji planuje się w pierwszej połowie września.
- Wszyscy widzimy, jak trudna jest obecnie sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Od dłuższego czasu analizujemy wszystkie aspekty, które pozwolą nam rozpocząć nowy sezon we wrześniu. Chociaż wydaje się, że czasu jest dużo, bierzemy pod uwagę, że za kilka miesięcy sytuacja się w pełni nie uspokoi. Chcąc bezpiecznego powrotu ligowej piłki ręcznej na jesień, już dziś postanowiliśmy bardzo dokładnie się do tego przygotować. Wierzymy, że te kilka miesięcy pozwoli nam wprowadzić wszystkie zalecenia zespołu w życie – mówi Piotr Łebek, Komisarz PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet.
Prace zespołu zostały podzielone na trzy fazy: zbieranie zaleceń, konsultacje wewnątrzzespołowe oraz udostępnienie wniosków w formie programu „Otwarcie hal”, który ma za zadanie wspomóc w doprowadzeniu do ponownego, bezpiecznego otwarcia obiektów sportowych, najpierw dla zawodników, a następnie kibiców.
- Świat sportu wykazuje się dużą solidarnością. Od początku trudności wywołanych przez koronawirusa, jesteśmy w kontakcie z prezesami innych lig zawodowych w Polsce. Widząc ogrom wyzwań jakie nas czekają w najbliższym czasie, postanowiliśmy dobrze przeanalizować wszystkie elementy umożliwiające bezpieczny powrót sportowców do hal. Analizami i rekomendacjami z przyjemnością podzielimy się z przedstawicielami innych sportów halowych w Polsce. Planujemy stworzenie rozsądnego planu, który umożliwi ponowne otworzenie hal dla sportowców, a następnie kibiców – dodaje Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z.o.o.
Uczestnikiem rozgrywek PGNiG Superligi jest Energa MKS Kalisz.
(mso)
Napisz komentarz
Komentarze