Młodzież KKS-u zabiegała Prosnę. Sześć bramek w niedzielnym sparingu (ZDJĘCIA)

Sześć bramek padło w niedzielnym sparingu piłkarzy kaliskiej Prosny i juniorów KKS-u. W meczu rozegranym na boisku przy ulicy Łódzkiej górą było młodzieżowe zaplecze drugoligowca, które zwyciężyło 4:2.

Dla obu drużyn był to pożyteczny sprawdzian, choć obie są na różnych etapach przygotowań. Prosna, która szykuje się do startu w klasie okręgowej i dopiero zaczyna sparingowe granie, miała okazję sprawdzić się na tle młodego, ambitnie walczącego i wybieganego zespołu, jakim jest ekipa juniorów KKS-u. Drużyna ta składa się z zawodników z roczników 2003 i 2004, ale część z nich miała już okazję trenować z seniorami, jak Wiktor Smoliński czy Jakub Zachara. W niedzielę podopieczni Łukasza Miłka starali się zabiegać doświadczony team biało-amarantowych, ten z kolei przeważał warunkami fizycznymi. Sytuacji nie brakowało z obu stron, skuteczniejsza była jednak młodzież, która bezlitośnie wykorzystywała nieporozumienia w defensywie gospodarzy.

W niedzielę na boisku Prosny przy ulicy Łódzkiej padło sześć goli, a worek z nimi rozwiązany został w 12. minucie. Najpierw w sytuacji sam na sam w poprzeczkę, po rykoszecie, trafił Karol Płotek, ale piłka spadła pod nogi Rafała Glapy, który wyłożył ją nieobstawionemu Mariuszowi Rosiakowi. Ten dopełnił formalności i było 1:0 dla gospodarzy. Młodzież z KKS-u odpowiedziała w 32. minucie. Strzałem z kilkunastu metrów tuż przy słupku Marcina Żółtka pokonał Jakub Walerowicz. Goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Jakuba Tamborskiego. W drugiej połowie niebiesko-biało-zieloni skorzystali z błędów defensorów Prosny, w kilka minut zdobywając dwa kolejne gole. Najpierw po rzucie rożnym miejscowi nie zdołali złapać na ofsajdzie Wiktora Smolińskiego, który nie zmarnował okazji i trafił z najbliższej odległości. Po chwili zaś sytuację oko w oko z Żółtkiem wykorzystał Jakub Kieliba. W końcówce beniaminek „okręgówki” zmniejszył rozmiary porażki. Składną akcję sfinalizował Michał Błaszczyk, dokładając nogę po zagraniu Płotka z końcowej linii.

***

Prosna Kalisz – KKS Kalisz (rocznik 2003/2004) 2:4 (1:2)
Mariusz Rosiak 12, Michał Błaszczyk 89 – Jakub Walerowicz 32, Jakub Tamborski 41, Wiktor Smoliński 62, Jakub Kieliba 66

Prosna: Żółtek – Mielcarek, Sipka, Pawelec, Rudowicz – Gieszczyński, Glapa, Maciejewski, Płotek – zawodnik testowany, Rosiak oraz Jarczewski, Błaszczyk, Janik, Kubera

KKS: Nowak – Molek, Koniusz, Smoliński, Walerowicz, Zachara, Kieliba, zawodnik testowany, Tamborski, Kościelak, Zakrzewski oraz Przysiecki, Matysiak, Przyjazny, Nastawski, Cieślak