Zarówno członkowie Komitetu, jak i wiceprezydent uznali, że nie można poddawać się, warto kontynuować obchody w miarę możliwości w tym roku. Natomiast niektóre imprezy i wydarzenia, zgodnie z ustawą przygotowaną przez rząd na czas epidemii, trzeba przenieść na rok przyszły. Koncert kończący obchody wstępnie jest planowany na jesień 2021 roku.
Przypomnijmy, jakie działania miały miejsce do tej pory. Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera, w lutym br., zorganizowało uroczysty dzień patrona szkoły, połączony z koncertem uczniów i spotkaniem studyjnym Elwiry oraz Judyty Fibiger z młodzieżą, a także zaproszonymi gośćmi. Od lutego można też było podziwiać przed Wieżą Ciśnień zdjęcia byłej Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia, autorstwa Lidii Krzywoźniak.
W trakcie realizacji są różnego rodzaju projekty wydawnicze. Organizatorzy przenieśli wiele konkursów, wystaw, spotkań na jesień tego roku, przy założeniu, że poprawi się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.
Z uwagi na włączenie do grona członków komitetu obchodów kolejnych osób, w tym Małgorzaty Fibiger-Bielskiej (córki Ewy Fibiger), Jolanty Nowosielskiej (dyrektora Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu) oraz Sylwestra Kowalczyka (popularyzatora wiedzy o rodzinie Fibigerów), a także z powodu zmiany na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka (Adama Borowiaka zastąpił Robert Kuciński) nastąpiła również zmiana zarządzenia w sprawie powołania Komitetu Obchodów Roku Rodziny Fibigerów.
Ponadto władze Miasta zaprosiły do współpracy jako honorowych patronów Roku Rodziny Fibigerów Marka Antczaka, prezesa firmy budowlanej FB Antczak i Marcina Antczaka, wiceprezesa, właściciela kompleksu hotelowo-biznesowego Calisia One.
kalisz.pl, fot. Anna Błaszczyk
Napisz komentarz
Komentarze