Testowanie z Victorią. KKS po pierwszym sparingu (ZDJĘCIA)

W mocno eksperymentalnym zestawieniu piłkarze KKS-u przystąpili do pierwszego sparingu w trwającym okresie przygotowawczym. W piątek na stadionie przy Wale Matejki ulegli czwartoligowej Victorii Ostrzeszów 2:3.

Piątkowa gra kontrolna była przede wszystkim szansą dla tych zawodników, którzy starają się o zatrudnienie w ekipie beniaminka drugiej ligi. Z kadry, która wywalczyła w ubiegłym sezonie awans, obecni byli tylko nieliczni gracze. Spośród nich w pierwszej połowie na murawę wybiegli bramkarz Patryk Pawela, pomocnik Damian Poliński i napastnik Sebastian Kaczyński. Po przerwie zaś trener Ryszard Wieczorek miał do dyspozycji Pawła Łydkowskiego, braci Nikodema i Mikołaja Zawistowskich, Damiana Ślesickiego oraz juniorów Jakuba Zacharę i Mateusza Reglinga. Pozostała dziesiątka to zawodnicy testowani.

W tak eksperymentalnym zestawieniu kaliskiej drużynie trudno było narzucić nieźle zorganizowanej Victorii Ostrzeszów swoje warunki gry. Nie brakowało przy tym błędów i niedokładności, a z tych skrzętnie czwartoligowiec korzystał. I tak w 16. minucie objął prowadzenie, gdy strzałem z dystansu golkipera KKS-u zaskoczył Robert Skrobacz. Niespełna kwadrans później gospodarze wyrównali po płaskim uderzeniu jednego z testowanych zawodników, lecz jeszcze przed przerwą sytuację sam na sam sfinalizował Skrobacz i znów na prowadzeniu była Victoria. W drugiej połowie po ładnym woleju Sebastiana Kaczyńskiego było 2:2, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W 82. minucie celnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Kornel Skorzybót, zapewniając gościom zwycięstwo.

W sobotę KKS rozegra drugi sparing. Tym razem w mocniejszym składzie. O godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Łódzkiej podejmie trzecioligowca z grupy pierwszej, RKS Radomsko.

***

KKS Kalisz - Victoria Ostrzeszów 2:3 (1:1)
zawodnik testowany 29, Sebastian Kaczyński 63 - Robert Skrobacz 16, 23, Kornel Skorzybót 82