Juniorzy grają dalej. Młodzież KKS-u awansowała do drugiej rundy PP (ZDJĘCIA)

Juniorzy starsi KKS-u awansowali do drugiej rundy rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w strefie kaliskiej. W pierwszej fazie zmagań pokonali u siebie B-klasową Koronę Chełmce 4:1.

Do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w strefie kaliskiej klub znad Prosny zgłosił drużynę juniorów starszych, której piłkarze przymierzani są do gry w rezerwach drugoligowca. W pierwszej rundzie zmierzyła się ona z Koroną Chełmce. B-klasowiec nie okazał się wymagającym przeciwnikiem. Podopieczni Łukasza Miłka, mimo gry w osłabieniu, wygrali pewnie 4:1 i awansowali do kolejnej rundy. Dwa gole dla niebiesko-biało-zielonych zdobył Mateusz Regling, a po jedynym trafieniu dołożyli Kamil Zakrzewski i Mateusz Kościelak.

– Zawodnicy pokazali charakter na boisku. Graliśmy ponad 40 minut w osłabieniu i dodatkowo straciliśmy gola z rzutu wolnego, po chwili dekoncentracji. Na drugą połowę wyszliśmy zdeterminowani. Uzyskaliśmy przewagę na murawie i potrafiliśmy jeszcze zdobyć 3 bramki. W meczu dużo się działo, ale najważniejsze dla mnie, że potrafiliśmy, w trudnej sytuacji, kontrolować pojedynek i kreować okazje na połowie rywala – ocenił trener Miłek.

W drugiej rundzie pucharowych rozgrywek młodzieżowe zaplecze KKS-u zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Liskowiak Lisków – RKS Radliczyce.