Gol i interwencje na wagę trofeum. KKS zdobywcą wielkopolskiego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Bramka Roberta Tunkiewicza i udane interwencje Macieja Krakowiaka – te dwa czynniki zadecydowały o triumfie piłkarzy KKS-u Kalisz w finałowym spotkaniu rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę na boisku przy ulicy Łódzkiej gospodarze ograli 1:0 Polonię Środa Wielkopolska. W nagrodę zagrają w fazie centralnej pucharowych zmagań, a tam czeka już na nich spadkowicz z ekstraklasy, Korona Kielce.

To był rewanż za ubiegłoroczny finał. Wówczas górą była Polonia, ale tym razem musiała uznać wyższość KKS-u. Gola na wagę upragnionego dla kaliszan trofeum zdobył Robert Tunkiewicz. W 40. minucie pomocnik drugoligowca przymierzył mocno i celnie w długi róg. Bramkarz gości był w tej sytuacji bezradny.

Strzelec zwycięskiej bramki zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza. Na słowa uznania zapracował też jednak Maciej Krakowiak. Golkiper kaliskiej drużyny kilkukrotnie ratował skórę swoim kolegom. Zwłaszcza w końcówce drugiej połowy, m.in. wygrywając pojedynek oko w oko z rezerwowym Polonii Michałem Górzyńskim.

Gospodarze mogli uniknąć nerwowej końcówki, gdyby wcześniej wykorzystali choćby jedną z dogodnych okazji. Może ich ilość nie była spora, ale wystarczająco duża do tego, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Bliski szczęścia był m.in. Adrian Łuszkiewicz, który w 77. minucie nieznacznie chybił, a gdyby trafił w światło bramki, byłby autorem przepięknego gola. Z kolei tuż przed upływem regulaminowego czasu gry kaliszanie wyszli z kontrą 3 na 2, ale nieskutecznie sfinalizował ją Mateusz Mączyński.

Za zwycięstwo KKS odebrał okazały puchar. Wręczyli go prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala i wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. Nagrodą jest też przepustka do pucharowych rozgrywek na szczeblu centralnym. Tam w meczu pierwszej rundy kaliski zespół podejmie spadkowicza z ekstraklasy, Koronę Kielce. Spotkanie to rozegrane zostanie na stadionie przy Łódzkiej, w terminie pomiędzy 13 a 16 sierpnia (dokładny termin pozostaje do ustalenia).

***

KKS Kalisz – Polonia Środa Wlkp. 1:0 (1:0)
Robert Tunkiewicz 40

Żółte kartki: Majewski, Łuszkiewicz, Hiszpański (KKS) oraz Borucki, Luis Henriquez (Polonia)

Sędziowali: Dawid Maciejewski oraz Mariusz Borkowski i Tomasz Nowicki (Poznań)
Widzów: 700

KKS: Krakowiak – Gawlik, Żytko, Waleńcik – M. Zawistowski (63 Szewczyk), Kaszuba (69 Maćczak), Łuszkiewicz, Radzewicz (63 Mączyński) – Hiszpański, Majewski (80 Kaczyński), Tunkiewicz

Polonia: Frąckowiak – Kozłowski, Borucki, Skrobosiński, Luis Henriquez – Buczma (65 Ceglewski), Onsorge, Nowak (46 Górzyński), Zgarda, Biegański – Pawlak