Prosna wygrywa na inaugurację. Osiem bramek w meczu z CKS Zbiersk (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa rywalizację w grupie 6 wielkopolskiej klasy okręgowej zaczęli piłkarze kaliskiej Prosny. W niedzielę na boisku przy Łódzkiej pokonali oni CKS Zbiersk 5:3.

"Okręgówka" rozpoczęła sezon już tydzień temu, ale Prosna w pierwszej kolejce pauzowała. Beniaminek zainaugurował więc zmagania w niedzielę, podejmując u siebie CKS Zbiersk. Z bramki podopieczni Marcina Żółtka cieszyli się już w 10. minucie, ale jak się po chwili okazało, była to radość przedwczesna. Po konsultacji z bocznym arbitrem główny rozjemca uznał bowiem, że przy strzale Karola Płotka jeden z jego kolegów absorbował uwagę bramkarza, stąd gol nie został uznany. Wątpliwości były też w 23. minucie, gdy w pole karne centrował Dawid Cichorek. Futbolówkę próbował jeszcze przeciąć Płotek, ale ostatecznie w nią nie trafił, a mimo to zatrzepowała ona w siatce. Znów potrzebna była sędziowska konsultacja, ale tym razem wskazanie padło na środek boiska i było 1:0. Przyjezdni wyrównali pięć minut później. Na strzał przewrotką zdecydował się Mateusz Pietrzak, uczynił to wprawdzie dość lekko, jednak interweniujący Mateusz Tarnawa wypuścił piłkę z rąk, która zdaniem arbitra liniowego przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Na szczęście kaliszanie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Najpierw w krótki róg celnie przymierzył Konrad Helt, a chwilę później celną główką popisał się Michał Balcerzak. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył Helt, skutecznie egzekwując rzut karny. Stratę piłkarzy ze Zbierska zmniejszył pozostawiony bez opieki Szymon Pacholski, ale w odpowiedzi z bliska trafił Balcerzak. Wynik na 5:3 ustalił w 71. minucie Maciej Kubiak, który uciekł obrońcom Prosny i umieścił piłkę przy dalszym słupku.