Podział punktów z Wartą (ZDJĘCIA)

Piłkarze rezerw KKS-u zremisowali z Wartą Międzychód 1:1 w meczu 5. kolejki PROEKO IV ligi. Podopieczni Marcina Woźniaka objęli prowadzenie na początku drugiej połowy, a gola stracili w końcówce rywalizacji grając wówczas w osłabieniu.

Konfrontacja z Wartą była przede wszystkim sprawdzianem dla juniorów kaliskiego klubu. W meczowej kadrze KKS-u znalazło się bowiem tylko trzech piłkarzy, którzy nie kwalifikują się do grona młodzieżowców. Jednym z nich był powracający po kontuzji Michał Borecki. Innym Filip Szewczyk, który w 48. minucie otworzył rezultat spotkania, trafiając z bliska po dograniu młodego Adama Zadki. Gospodarze długo utrzymywali czyste konto, głównie za sprawą udanych interwencji Patryka Paweli, zarówno przed przerwą, jak i po niej. Golkiper drużyny znad Prosny skapitulował jednak w 80. minucie, gdy po rzucie rożnym futbolówka trafiła do Jakuba Giełdy, który skierował ją w stronę Krzysztofa Schoena, a ten strzałem piętą zaskoczył całą kaliską defensywę. W tym momencie gospodarze grali w osłabieniu, bo w 62. minucie czerwoną kartkę otrzymał Antoni Bednarek, który nieprzepisowo powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję kapitana gości Patryka Smolarka.

Dla rezerw KKS-u był to pierwszy remis w bieżącym sezonie PROEKO IV ligi. Wcześniej podopieczni Marcina Woźniaka wygrali trzy mecze i zanotowali porażkę. W kolejnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Odolanovią Odolanów (29 sierpnia, godz. 16:00).

***

KKS Kalisz – Warta Międzychód 1:1 (0:0)
Filip Szewczyk 48 – Krzysztof Schoen 80

Żółte kartki: Szewczyk (KKS) oraz Jankowski (Warta)
Czerwona kartka: Antoni Bednarek (KKS, 62. min, za faul)

Sędziowali: Dawid Matyniak (Zakrzewo) oraz Krzysztof Orszulak (Grab) i Robert Mańkowski (Witaszyce)
Widzów: 150

KKS: Pawela – Bednarek, Pawlik, Smoliński – M. Zawistowski, Chojnowski, Borecki, Zachara (46 Zadka) – Poliński (82 Regling), Kaczyński (87 Kościelak), Szewczyk

Warta: Hajdamowicz – Schoen, Kulczak (87 Czarnecki), Jankowski, Laban – Czerninienko (66 Drame), Kępski, Bierka, Kowalik – Giełda, Smolarek