Kaliski kolarz królem gór. Jakub Kaczmarek szosowym mistrzem Polski

W Wysowie Zdrój rozegrano Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W elicie nie miał sobie równych Jakub Kaczmarek. Wychowanek KTK Kalisz wygrał ze sporą przewagą nad kolejnym kolarzem, zasłużenie sięgając po tytuł mistrzowski.

Jakub Kaczmarek jest wychowankiem KTK, ale obecnie ściga się w barwach grupy Mazowsze Serce Polski. Na koncie ma wiele szosowych sukcesów, a w sobotę dopisał do nich kolejny. W Wysowie Zdrój wywalczył biało-czerwoną koszulkę mistrza Polski w szosowej rywalizacji w górach.

Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania trudną trasę o długości 144 kilometry, z podjazdami liczącymi 2800 metrów. Po starcie ze stadionu w Uściu Gorlickim potem przemierzali sześć 24-kilometrowych rund z początkiem i końcem w Kunkowej. Na 45 kilometrów przed metą na czoło stawki wysunęła się trzyosobowa ucieczka, w której znalazł się Kaczmarek. Cała trójka nie dała się dogonić i między sobą rozegrała walkę o medale. Najwięcej sił zachował kaliszanin, który w końcówce zdecydował się na samotny atak zakończony pełnym powodzeniem. Na "kreskę" wjechał ze sporą przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Drugi w klasyfikacji Adam Stachowiak (Voster ATS Team) stracił do wychowanka KTK nieco ponad dwie minuty. Brąz zdobył Paweł Franczak (Voster ATS Team).