Skuteczny pościg MKS-u. Kaliszanie wygrali po karnych w Gdańsku

W sobotę w Gdańsku szczypiorniści Energa MKS Kalisz ani razu nie prowadzili z miejscowym Wybrzeżem, a mimo to po spotkaniu cieszyli się ze zwycięstwa. Lepiej bowiem od rywali egzekwowali serię „siódemek”, którą zapewnił tuż przed końcową syreną obrotowy kaliskiej drużyny Piotr Krępa.

Piłka ręczna bywa przewrotna i tak też było w sobotnim meczu w Gdańsku. Kaliszanie niemal przez cały mecz oglądali plecy rywali i zmuszeni byli odrabiać straty, ale w ostatecznym rozrachunku wracali z Trójmiasta z tarczą. Wprawdzie wygraną zapewnili sobie dopiero w serii rzutów karnych, ale i tak było co świętować, bo wyszarpanie na trudnym terenie dwóch premierowych punktów musi smakować wyjątkowo.

Do 49. minuty spotkanie układało się po myśli gospodarzy, którzy w tym czasie kilka razy wychodzili na czterobramkowe prowadzenie. Między innymi na półmetku rywalizacji, gdy było 16:12. Końcowe fragmenty to już jednak popis kaliskiej ekipy. W 55. minucie do wyrównania (26:26) doprowadził Kacper Adamski, a o podziale punktów w tym meczu zadecydował rzut Piotra Krępy dosłownie na sekundę przed ostatnią syreną (28:28).

W serii rzutów karnych kaliszanie byli niemal bezbłędni. „Siódemki” nie trafił tylko Mateusz Kus, natomiast w szeregach miejscowych pojedynki z Mikołajem Krekorą i Łukaszem Zakretą przegrali liderzy Wybrzeża – doświadczony Mateusz Jachlewski i najskuteczniejszy w sobotę (zdobył 9 goli) Mateusz Wróbel. Nie mylili się za to bracia Konrad i Maciej Pilitowscy, Mateusz Góralski i Marek Szpera, który przystawił pieczęć do pierwszego w tym sezonie triumfu teamu znad Prosny.