Kaliscy specjaliści w low kick. Worek medali zawodników Ziętek Team i Prosny

Aż 11 medali wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w kickboxingu w formule low kick.

Ośmiokrotnie na podium stawali reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz. Tytuł mistrzowski wywalczył Damian Gawłowski (kat. do 54 kg juniorów starszych). Brązowe medale zdobyli natomiast juniorka młodsza Julia Kabzińska (52 kg) oraz juniorzy starsi Małgorzata Chojak (52 kg), Wiktoria Kabzińska (52 kg), Oliwia Biadała (56 kg), Julia Durkiewicz (70 kg), Weronika Walczak (+70 kg) i Wojciech Strzemieczny (81 kg).

Trzy krążki padły z kolei łupem reprezentantów KS Prosna Kalisz. Wicemistrzem kraju w kategorii do 75 kg juniorów starszych został Oskar Dąbrowski, natomiast po brązowe medale sięgnęli Weronika Walczak (70 kg seniorek) i Bartosz Grudziński (81 kg juniorów młodszych). Do podium niewiele zabrakło Nicoli Kaczmarek, Dawidowi Kleinertowi i Igorowi Jarczyńskiemu. Swoje pierwsze walki w imprezie rangi mistrzowskiej w kickboxingu stoczyli Jakub Janiszewski, Jakub Pawelec, Dominik Dwurczyk i Mateusz Vincent.

W zmaganiach, które odbyły się w Starachowicach, rywalizowało 349 zawodników i zawodniczek z 92 klubów z całej Polski.