Podwójnie złota. Kaliszanka Weronika Walczak mistrzynią Polski w kickboxingu

Kaliszanka Weronika Walczak w świetnym stylu zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu.

Weronika Walczak na co dzień trenuje sporty walki w Klubie Sportowym Prosna Kalisz i jest już utytułowaną zawodniczką, medalistką wielu imprez w kraju i za granicą. W Krynicy Zdrój, gdzie w ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, wystartowała jako przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej Piwonice. Rywalizowała w dwóch formułach - kick-light i point-fighting, w obu sięgając po krążek z najcenniejszego kruszcu.

W finałowych pojedynkach w kategorii +70 kg seniorek kaliszanka walczyła z Teresą Baldowską (KP Grybów). - W formule kick-light Weronika pokonała rywalkę przed czasem, sięgając w ten sposób po pierwszy w historii Kalisza tytuł w tej imprezie. W formule point-fighting zwyciężyła przez dużą przewagę punktową. Dodam, że w obu walkach mierzyła się z zawodniczką kilkanaście kilogramów cięższą, gdyż w swojej kategorii wagowej, czyli do 70 kg, nie miała rywalek - podkreśla trener kaliskiej fighterki, Tomasz Bezen.

W MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu uczestniczyło 195 zawodniczek i zawodników z 65 jednostek z całej Polski.