Legionovia pokonana. Kadetki Energa MKS rozpoczęły marsz po medale mistrzostw Polski

W Wieliczce rozpoczął się w środę turniej finałowy Mistrzostw Polski kadetek. Kandydatkami do medalowych lokat są siatkarki Energa MKS Kalisz, które na otwarcie zmagań pokonały mocną Legionovię Legionowo 3:1.

Pierwszego seta podopieczne Grzegorza Kowalczyka wygrały gładko - 25:15. W drugim lepsze były rywalki (21:25), ale niemały wpływ na taki bieg wydarzeń miała kontuzja podstawowej rozgrywającej MKS-u Oliwii Poredy, jakiej nabawiła się przy stanie 17:18. Kaliszanki odzyskały jednak inicjatywę w trzeciej partii, wygrywając ją do 22, a w kolejnej postawiły kropkę nad "i", zwyciężając 25:20. MVP spotkania została Patrycja Łagida, zdobywczyni 15 punktów. Cztery oczka więcej zanotowała natomiast Martyna Czyrniańska.

Kolejny mecz kaliszanki rozegrają w czwartek. O 12:30 zmierzą się z ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź. Z kolei w piątek, o tej samej godzinie, czeka je pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do fazy finałowej, którą zaplanowano na sobotę i niedzielę.