Energa MKS w potrójnej koronie. Kadetki mistrzyniami Polski!

We wszystkich trzech kategoriach młodzieżowych siatkarki Energa MKS SMS Kalisz sięgnęły po złote medale mistrzostw Polski edycji 2019/2020. W niedzielę w znakomitym stylu tytuł wywalczyły kadetki, które w finale pokonały Atenę Warszawa 3:0.

Najpierw juniorki, potem młodziczki, a teraz miano najlepszych w kraju zdobyły kadetki Energa MKS SMS. Finałowy turniej w tej ostatniej kategorii rozegrany został w tym tygodniu w Wieliczce. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem były podopieczne Grzegorza Kowalczyka, które wygrały pięć spotkań, a ogromną jakość pokazały w niedzielnym finale, w którym bez straty seta ograły niepokonaną wcześniej Atenę Warszawa. O różnicy klas obu drużyn świadczy fakt, że w żadnej partii rywalki nie zdołały przekroczyć bariery 19 punktów. Najlepszą zawodniczką finałowej potyczki została Klara Kempfi, która, co ciekawe, jest jeszcze młodziczką, a do wyjściowej szóstki wskoczyła w trakcie pierwszego turniejowego starcia, w którym kontuzji nabawiła się podstawowa rozgrywająca Oliwia Poreda.

Nagrody indywidualne za cały turniej finałowy trafiły do trzech siatkarek z Kalisza. MVP została Julia Papszun, najlepszą blokującą okazała się Dominika Pierzchała, a tytułem najlepszej atakującej wyróżniono Martynę Czyrniańską.

Michał Sobczak, fot. Piotr Sumara / Polski Związek Piłki Siatkowej

***

Wyniki siatkarek Energa MKS SMS w finałowym turnieju MP kadetek

faza grupowa
Energa MKS SMS Kalisz – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:15, 21:25, 25:22, 25:20)
Energa MKS SMS Kalisz – ŁKS Siatkówka Łódź 3:1 (23:25, 25:13, 25:15, 25:22)
MKS Dąbrowa Gónicza – Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (17:25, 26:24, 13:25, 11:25)