Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z Kalisza do Kamerunu – premiera gry internetowej stworzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu

Każdy może zdobyć Kamerun. I to jako jego odkrywca – podróżnik rodem z Kalisza Stefan Szolc-Rogoziński. W wirtualną wyprawę do egzotycznego kraju zabiera Miejska Biblioteka Publiczna, która w ramach programu “Kultura w Sieci” stworzyła grę internetową skierowaną do młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych. Oficjalna premiera gry odbędzie się 26 października 2020 r. i towarzyszyć jej będzie spotkanie online z twórcami.
Z Kalisza do Kamerunu – premiera gry internetowej stworzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu

Kultura dostępna w sieci

Ograniczenia wynikające z pandemii zmusiły kadrę kultury do niemal całkowitego przeniesienia swoich działań do świata online. Korzystając ze wsparcia zorganizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w formie programu “Kultura w sieci”, biblioteka w Kaliszu stworzyła edukacyjną grę internetową, opartą na historycznych materiałach źródłowych.

Pomysł na stworzenie gry online narodził się z chęci przedstawienia losów kaliskiego podróżnika w angażujący i atrakcyjny dla młodzieży sposób. Gra łączy więc kontekst historyczny ze współczesnym, zabawnym stylem narracji i elementami znanymi młodzieży ze świata wirtualnego, np. okienkiem czatu, za pomocą którego Szolc-Rogoziński komunikuje się z napotkanymi podczas podróży postaciami.

Nauka historii przez zabawę

Na bazie informacji i zdigitalizowanych dokumentów przygotowanych przez pracowników biblioteki stworzono wielowątkowy scenariusz z podziałem na cztery etapy podróży: XIX-wieczny Kalisz, Paryż, rejs po oceanie, Afryka. W każdym z nich gracz, sterujący postacią podróżnika, musi zmierzyć się z zadaniami, do których wskazówki odnajdzie w archiwalnych zdjęciach, mapach oraz stworzonych przez bibliotekę podcastach.

Dodatkowo, przedpremierowo, biblioteka zorganizowała międzyszkolny turniej, w którym uczniowie walczą o pierwsze miejsce w rankingu. “Zróbmy coś do sieci o naszym Szolcu, powiedzieli bibliotekarze” - wspomina początki przedsięwzięcia Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. - Pomyślałem wtedy o stworzeniu gry dla młodzieży, dla której świat wirtualny jest naturalnym obszarem poszukiwania i zdobywania wiedzy oraz o tym, że gra może być atrakcyjnym narzędziem pomocniczym dla nauczycieli historii czy geografii. Wiedziałem, że mogę liczyć na Monikę Sobczak-Waliś i Arkadiusza Błaszczyka, którzy już wcześniej popularyzowali postać podróżnika z Kalisza i znają jego życiorys na wyrywki. Wystarczyło znaleźć ciekawą internetową narrację i ludzi, którzy ją dla nas stworzą - dodaje dyrektor.

Kulisy realizacji

Całość wirtualnej przygody została zaprojektowana w stylistyce nawiązującej do ilustracji książkowych, co tworzy pomost pomiędzy światem cyfrowym a rzeczywistym.

Współautorem projektu jest warszawskie studio programistyczne Panowie Programiści, które specjalizuje się we współpracy z branżą kultury. Panowie Programiści odpowiadali za zaprogramowanie gry oraz koordynację prac na wszystkich etapach realizacji: stworzenie konceptu, kreacji oraz development. Layout gry, autorskie ilustracje oraz user experience został opracowany przez zespół Sparing Digital Consulting. - Podczas pracy nad konceptem kreatywnym gry zależało nam na stworzeniu wyjątkowego doświadczenia użytkowników. Każdemu elementowi wirtualnej podróży, od ilustracji, po towarzyszące postaciom efekty dźwiękowe, poświęciliśmy maksimum uwagi i zaangażowania - mówi Adrian Hołota, współzałożyciel studia Panowie Programiści i Sparing Digital.

Premiera odbędzie się 26 października o godz. 20.00 w formie relacji online, dostępnej na facebookowym fanpage’u biblioteki: https://www.facebook.com/events/763162700902866. Podczas wydarzenia, twórcy wspólnie opowiedzą m.in. o inspiracjach i etapach powstawania gry.

Link do gry będzie aktywny od godziny 20,00: https://zkaliszadokamerunu.pl

AW, MBP w Kaliszu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/