Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tlenek węgla atakuje. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

Co roku w sezonie grzewczym strażacy odnotowują wzrost liczby zdarzeń związanych z tlenkiem węgla oraz pożarami w budynkach. Aby uniknąć tragedii warto zaopatrzyć się w czujki czadu. Na własnej skórze przekonali się o tym mieszkańcy kamienicy przy ul. Kolegialnej w Kaliszu.
Tlenek węgla atakuje. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

Dzięki temu małemu urządzeniu, kilka dni temu mieszkańcy ulicy Kolegialnej w porę zawiadomili straż pożarną o prawdopodobnym ulatnianiu się czadu. Po przybyciu na miejsce strażacy sprawdzili całe mieszkanie miernikiem. W budynku ulatniał się śmiercionośny gaz. Okazało się, że stężenie tlenku węgla wynosiło ponad 50 ppm, a w innym pomieszczeniu nawet 70 ppm. Wydany został zakaz używania pieca do czasu sprawdzenia instalacji kominowej.

Czad, czyli tlenek węgla powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Mówi się, że jest to cichy zabójca. Jest to bezwonny i niewidoczny silnie trujący gaz. Objawy, które towarzyszą zatruciu to ból głowy i nudności. Natomiast w przypadku większego stężenia można stracić przytomność, a nawet życie. W ciągu roku kaliska straż odnotowała około 40 zgłoszeń dotyczących ulatniania się tlenku węgla.

- Apelujemy do mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego o zakup czujek tlenku węgla, które mogą uratować nam życie oraz apelujemy i przestrzegamy o corocznym sprawdzaniu drożności przewodów kominowych, instalacji gazowych, ponieważ również odnotowujemy wyjazdy do tego typu zdarzeń – mówi mł. kpt. Szymon Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Czujkę najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym znajduje się piec, kocioł albo kominek. Dobrym miejscem jest także sypialnia, na wypadek ulatniania się czadu w nocy, podczas snu. Urządzenie można kupić za kilkadziesiąt do ok. 100 zł. To niewiele, gdy w grę w chodzi życie nasze i członków naszej rodziny.

Przypominamy!

Gdy używa się węgla i drewna, okresowych przeglądów powinno dokonywać się nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Natomiast jeśli chodzi o gaz ziemny i olej opałowy nie rzadziej niż raz na pół roku. Ponadto właściciel mieszkania lub zarządca zobowiązany jest przynajmniej raz w roku sprawdzić instalację wentylacyjną.

JF, fot. gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 22°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/