Grom zdeklasowany. Ważne zwycięstwo Prosny

Piłkarze Prosny wygrali czwarty w tym sezonie mecz w wielkopolskiej klasie okręgowej. W niedzielę na Majkowskim Wembley kaliszanie pewnie pokonali Grom Golina 4:0.

Niedzielne spotkanie było istotne dla układu tabeli, bo ewentualna porażka biało-amarantowych mocno skomplikowałaby ich sytuację. Na szczęście czarny scenariusz się nie ziścił, bo kaliszanie byli po prostu lepsi od zespołu, który zamyka stawkę.

Zmagania na Majkowskim Wembley szybko ułożyły się po myśli gospodarzy. Już w piątej minucie objęli oni prowadzenie za sprawą trafienia Konrada Helta, który wykorzystał gafę bramkarza gości i z bliska otworzył wynik. Pięć minut później celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Patryk Kawecki i było już 2:0. Miejscowi w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, a swoją dominację udokumentowali kolejnymi dwoma golami. W ostatnim kwadransie zdobyli je ponownie Helt oraz rezerwowy Marcin Korpik. Ten pierwszy popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę po centrze Miłosza Stachowskiego, drugi natomiast skutecznie przymierzył z ostrego kąta.

Podopieczni Marcina Żółtka z bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i sześciu porażek zajmują obecnie w tabeli grupy 6 wielkopolskiej klasy okręgowej trzynaste miejsce. W najbliższą środę o 11:00 zagrają na wyjeździe z Zielonymi Koźminek, którzy plasują się dwie lokaty niżej.