Trzecie z rzędu zwycięstwo szczypiornistów Energa MKS (ZDJĘCIA)

Po powrocie z trzeciej w tym sezonie kwarantanny szczypiorniści Energa MKS Kalisz nie stracili choćby punktu. W sobotę odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu w hali Arena pozostawili Grupę Azoty SPR Tarnów. Niżej notowani goście okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem.

Gdy w piątej minucie MKS prowadził 3:0, wydawało się, że przyjezdni nie sprawią mu wielu problemów. Później jednak mecz się wyrównał, a na rozstrzygnięcie jego losów trzeba było czekać niemal do ostatniej syreny. Powód takiego obrotu wydarzeń był jeden i nazywał się Rennosuke Tokuda. Lider klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi potwierdził swoją świetną formę i w sobotę rzucił aż jedenaście bramek. Dla kaliskiej defensywy był nie do zatrzymania. I to właśnie reprezentant Japonii utrzymywał tarnowian w grze. Więcej atutów mieli jednak kaliszanie i to oni ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na kwadrans przed końcem odskoczyli rywalom na trzy bramki (22:19) i prowadzenia już nie oddali, choć goście kilka razy byli blisko wyrównania. Wątpliwości rozwiał na minutę przed końcem Michał Czerwiński. Odpowiedź Shuichiego Yoshidy jedynie zmniejszyła rozmiary porażki ekipy z Tarnowa do 28:27.

O ile team z Małopolski, prowadzony przez byłego szkoleniowca MKS-u Patrika Liljestranda, mógł liczyć w sobotę na szybką rękę Tokudy, o tyle ciężar zdobywania goli po stronie kaliskiej drużyny spoczywał na Robercie Kamyszku. Caspera Liljestranda i Patryka Małeckiego pokonywał w sumie osiem razy. Tylko w pierwszej połowie zanotował pięć trafień. Nie sposób też nie wspomnieć o interwencjach Mikołaja Krekory, który odbijał rzuty rywali ze skutecznością 36 procent.

Podopieczni Tomasza Strząbały zanotowali w sobotę trzecie z rzędu zwycięstwo. Odkąd wrócili z trzeciej w tym sezonie kwarantanny, nie stracili choćby punktu. W tabeli PGNiG Superligi plasują się obecnie na czwartej lokacie. O kolejny triumf powalczą w środę w domowym starciu z niepokonanymi Azotami Puławy.