Algieria pokonana. Grali szczypiorniści Energa MKS

Polska pokonała Algierię 26:24 we wtorkowym sparingu rozegranym w Cetniewie. Biało-czerwoni zrewanżowali się tym samym za poniedziałkową porażkę. W ekipie gospodarzy wystąpili trzej szczypiorniści Energa MKS Kalisz.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w poniedziałek. Wówczas górą byli brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Afryki, którzy po dobrej drugiej połowie wygrali 26:23. We wtorek podopieczni Patryka Rombla wzięli rewanż i pokonali przeciwników 26:24, już do przerwy prowadząc 18:14.

W polskim zespole kolejne występy w orzełkiem na piersi zaliczyli Łukasz Zakreta, Maciej Pilitowski i Kacper Adamski. Ten ostatni zdobył jedną bramkę. Cała trójka z Energa MKS Kalisz zagrała też w poniedziałkowym meczu kontrolnym.