Skuteczny finisz biało-czerwonych. Bramki Adamskiego i Pilitowskiego

Polscy szczypiorniści pokonali Algierię 24:21 w swoim pierwszym meczu podczas Turnieju Trzech Narodów, który rozgrywany jest w Jastrzębiu-Zdroju. W spotkaniu uczestniczyło dwóch graczy Energa MKS Kalisz.

Brązowi medaliści mistrzostw Afryki wysoko zawiesili poprzeczkę. Po wyrównanej pierwszej połowie (11:11), w drugiej dość długo utrzymywali kilkubramkową przewagę. Na szczęście podopieczni Patryka Rombla popisali się skutecznym finiszem, a kluczem do rozmontowania defensywy przeciwnika okazała się gra na dwa koła, z wycofaniem bramkarza. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 57. minucie (22:21), potem dołożyli jeszcze dwa trafienia i wygrali 24:21.

W poniedziałkowym starciu wystąpili dwaj przedstawiciele Energa MKS Kalisz. Kacper Adamski rzucił cztery gole, z czego dwa z linii siódmego metra. W końcówce spotkania doprowadził do remisu, umiejętnie lobując golkipera rywali. Dwie bramki do dorobku Polaków dołożył natomiast Maciej Pilitowski.

We wtorek o 19:30 biało-czerwoni zagrają z Rosją. Zwycięzca tego meczu wygra cały turniej.