Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 14:22
Reklama
Reklama
Reklama

Solarne doładowywanie w nowych modelach smartwatchy Garmin

Wraz z nowym pokoleniem zegarków, amerykańska firma Garmin zaprezentowała funkcję Solar. Polega ona na tym, że ogniwo smartwatcha jest uzupełniane przez energię słoneczną. Przekłada się to na zwiększenie żywotności baterii i większe możliwości kontroli pracy urządzenia. Takie rozwiązanie ucieszy przede wszystkim miłośników długich, nawet wielodniowych wypraw, którzy nie zawsze mają dostęp do prądu, aby móc skorzystać z ładowarki. Warto przyjrzeć się modelom reprezentującym poszczególne serie.
Solarne doładowywanie w nowych modelach smartwatchy Garmin

Fenix 6X Pro Solar

Seria Fenix od samego początku adresowana była do profesjonalnych sportowców. Ilość dostępnych opcji i zakres konfiguracji nowego zegarka Fenix 6X Pro Solar jest ogromna, a precyzja dokonywanych pomiarów nie pozostawia niedomówień – to sprzęt dla naprawdę wymagających użytkowników, którzy swoje treningi traktują bardzo poważnie.

W tym przypadku opcja Solar gwarantuje dodatkowe 4 dni działania w trybie zegarka, 4 godziny w przypadku włączonego modułu GPS (i niemal 20 godzin w trybie oszczędnego śledzenia). Tryb ekspedycyjny z 28 dni wydłuża się do 36 dni. A co nowego oprócz ładowania baterii słoneczną energią oferuje Fenix 6?

Przede wszystkim funkcję PacePro pozwalającą na ustalenie strategii tempa. Do tego użytkownicy mogą liczyć na pomiar tętna z nadgarstka także pod wodą, monitorowanie aklimatyzacji oraz pomiar charakteru obciążenia z podziałem na tlenowe i beztlenowe.

Nowym rozwiązaniem jest także funkcja Power Manager. Umożliwia ona monitorowanie czasu aktywności zegarka, jaki pozostał do rozładowania baterii przy aktualnej konfiguracji sprzętu. Co więcej daje możliwość kontroli nad czasem pracy baterii poprzez włączanie i wyłączanie poszczególnych czujników i funkcji.

Instinct Solar

Także smartwatch Garmin Instinct uzyskał nowy model w wersji Solar. Tym razem żywotność baterii wydłuża się z 24 do 54 dni w trybie zegarka (lub 56 godzin w zależności od wybranego trybu). Z włączonym modułem GPS, nowy Instinct wytrzymuje do 38 godzin (w wersji „zwykłej” do 30 godzin).

Nowa wersja nadal może pochwalić się wytrzymałością materiałów oraz odpornością na niesprzyjające warunki otoczenia na poziomie wojskowym (spełniona norma MIL-STD108G). Użytkownicy mogą liczyć na nowy, dokładniejszy i jednocześnie bardziej energooszczędny moduł GPS, który łączy się także z systemami GALILEO oraz GLONASS.

Miłośnicy wypraw górskich docenią z pewnością wbudowany pulsoksymetr. Oprócz monitorowania stopnia nasycenia krwi tlenem zegarek oferuje także pomiar stopnia aklimatyzacji do wysokości, a także bardziej precyzyjne monitorowanie jakości snu (wraz z podziałem na fazy snu)

Ciekawostką są także dwie nowe aktywności, na dodanie których zdecydował się producent. Tym razem są to łowiectwo oraz połów ryb.

Tactix Delta Solar

Nowa wersja Tactix Delta oferuje wydłużenie czasu pracy w trybie zegarka z 21 do 24 dni (a w trybie oszczędnym nawet do 120 dni). Z włączonym modułem GPS zegarek może działać – w zależności od dokładności zapisu śladu – od 66 godzin do 56 dni w trybie wycieczki.

Nowy model Tactix dostał oprogramowanie Applied Ballistics Elite, które umożliwia przeliczanie parametrów istotnych w strzelectwie terenowym (wersja zegarka z funkcjami balistycznymi). Oczywiście nadal jest to sprzęt do zadań specjalnych. Może pochwalić się normą wytrzymałości MIL-STD108G, a także szeregiem opcji adresowanych dla służb mundurowych.

W zegarku odnajdzie się tryb, który ułatwia współpracę z noktowizorem dostosowując jasność ekranu, a także tryb ukrycia, który wyłącza wszelkie kanały łączności tak, aby zegarek nie był widoczny dla radarów. Z kolei przycisk Killswitch służy do błyskawicznego usuwania wszystkich danych z pamięci urządzenia. Także funkcje treningowe obejmują – obok zwykłych aktywności – również skoki ze spadochronem.

Firma Garmin od lat wyznacza standardy wśród producentów sportowego sprzętu. Nowa linia Solar to ogromny krok w przyszłość, jeżeli chodzi o pulsometry i zegarki taktyczne. Użytkownicy stają się coraz bardziej niezależni od źródeł energii. Pozostaje czekać, jakie inne, nowatorskie rozwiązania przyniosą kolejne modele zegarków Garmin.

Więcej o zegarkach Garmin można znaleźć w artykule: https://www.fit.pl/fit-light/smartwatch-sportowy-garmin-dla-amatora-top-5/17685/ 

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 5 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NieTreść komentarza: NIE POZWÓLMY BY POLSKA RZĄDZILI PRZEDSIĘBIORCY pisali nam prawo rękami polityków. 20 procent wpłat na kampanię Trzaskowskiego to wpłaty od przedsiębiorców. Jak ma być więc w Polsce dobrze ? Myślicie że jak przedsiębiorcy będą mieć większe dochody to automatycznie wy dostaniecie wyższe pensje ? Bzdura. Dostaniecie ale podwyżkę roboty a nie wypłaty . Jak słyszę że przedsiębiorcy wpłacają na kampanię Trzaskowskiego to krew w żyłach się burzy .Data dodania komentarza: 21.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: AaaaTreść komentarza: Na wzgórzach ponoć ma powstać dino. Jak znacie więcej szczegółów to dajcie znać.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 13:40Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: KaliszokTreść komentarza: To kolejne kłamstwo K.Kinastowskiego albo emnezja albo kult swej osoby odcinek wraz z rondem Częstochowska do skrzyżowania z Górnośląską powstał w latach 2010 - 2011 W krótkim czasie dowiemy się że tylko dziadek komuch Henryk i wnuk Krystian to jedyni budowniczowie Kalisza 35 lat przerwy bez Kinastowskich to czas dla miasta stracony egocentryzm sięgnął zenituData dodania komentarza: 21.04.2025, 13:25Źródło komentarza: Wiemy kiedy otwarcie ważnej drogi. A to jeszcze nie koniec inwestycjiAutor komentarza: BoloTreść komentarza: Mosiński jak Mosiński ale pierwszy dupowkret dziedziczak ten dopiero popłynołData dodania komentarza: 21.04.2025, 12:06Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama