Polacy z „Pilotem” w składzie ograli Rosjan

Polscy szczypiorniści wygrali towarzyski turniej w Jastrzębiu-Zdroju. Triumf w tej imprezie zapewniło im wtorkowe zwycięstwo z Rosją 25:23. W składzie biało-czerwonych na to spotkanie znalazł się Maciej Pilitowski z Energa MKS Kalisz.

Podopieczni Patryka Rombla już do przerwy prowadzili 12:11, choć w końcówce pierwszej połowy musieli sobie radzić w podwójnym osłabieniu. W trzecim kwadransie odskoczyli na pięciobramkowy dystans i dowieźli wygraną do końca, ostatecznie zwyciężając 25:23. W kadrze reprezentacji Polski na wtorkową potyczkę znalazł się rozgrywający Energa MKS Kalisz Maciej Pilitowski.

Turniej w Jastrzębiu-Zdroju biało-czerwoni zakończyli z kompletem dwóch zwycięstw. Dzień wcześniej ograli Algierię 24:21. W tym meczu, oprócz wspomnianego „Pilota”, wystąpił również inny przedstawiciel Energa MKS, Kacper Adamski.