Turcja pokonana. Trzy bramki Macieja Pilitowskiego

Polscy szczypiorniści pokonali na wyjeździe Turcję 29:24 w swoim pierwszym meczu w grupie 5 eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W biało-czerwonych barwach wystąpił Maciej Pilitowski. Rozgrywający Energa MKS Kalisz rzucił trzy gole.

„Pilot” zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale na parkiecie hali Eskisehir Porsuk Spor Salonu pojawił się już w 15. minucie, zmieniając na środku rozegrania Michała Olejniczaka. Wejście zawodnika Energa MKS ożywiło ofensywne poczynania polskich szczypiornistów. Do przerwy prowadzili oni 15:12, a w drugiej połowie powiększyli przewagę do pięciu trafień i wygrali 29:24.

Kaliski rozgrywający rozegrał niezłe zawody. Bramkarza gospodarzy pokonywał po przerwie trzykrotnie, rzucając ze stuprocentową skutecznością. Pilitowski był zresztą autorem dwóch ostatnich goli dla ekipy prowadzonej przez Patryka Rombla. Do zdobyczy bramkowych dołożył też kilka asyst.

Dla polskiej drużyny było to pierwsze spotkanie w grupie 5 eliminacji do EHF Euro 2022. Druga potyczka odbędzie się w najbliższą sobotę w Płocku. Tego dnia oponentem biało-czerwonych ponownie będzie Turcja. W grupie 5 rywalizują również Słowenia i Holandia.