Tunezja pokonana! Bramka i asysty Macieja Pilitowskiego

W swoim pierwszym meczu w ramach 27. Mistrzostw Świata w piłce ręcznej Polska pokonała Tunezję 30:28. Mundialowy debiut zanotował Maciej Pilitowski. Rozgrywający Energa MKS Kalisz okrasił go bramką i kilkoma asystami.

Na parkiecie New Capital Sports Hall w Kairze rozgrywający Energa MKS pojawił się w 24. minucie, a dwie minuty później zaliczył pierwszą asystę przy golu Szymona Sićko na 15:15. W drugiej połowie dołożył kolejne skuteczne dogrania, m.in. po przechwycie i uruchomieniu w kontrze Przemysława Krajewskiego na 26:22. Sam też wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza rywali w 39. minucie, dając swojej drużynie prowadzenie 21:20.

O wygranej biało-czerwonych zadecydowała przede wszystkim solidna w ich wykonaniu druga połowa. W pierwszej części gry pozwolili rywalom na zbyt wiele w ataku, przez co w pewnym momencie tracili do nich już cztery gole (5:9). Na szczęście jeszcze przed półmetkiem odrobili straty, a po powrocie z szatni, gdy grą ekipy Patryka Rombla dowodził na środku rozegrania "Pilot", kontrolowali przebieg gry, nie wypuszczając zwycięstwa z rąk. Ostatecznie wygrali 30:28, tracąc bramkę równo z końcową syreną. MVP meczu został Arkadiusz Moryto, zdobywca 11 goli.

Po pierwszej kolejce Polacy są liderami grupy B. W niedzielę czeka ich pojedynek z Hiszpanią (g. 20:30), która w piątek zremisowała z Brazylią 29:29.