Polska gromi Brazylię. Kolejny mundialowy występ Macieja Pilitowskiego

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w znakomitym stylu zakończyła zmagania w grupie B mistrzostw świata. Biało-czerwoni zdeklasowali Brazylię, wygrywając we wtorek 33:23 i do kolejnej fazy turnieju awansowali z drugiej lokaty. Trzeci występ na trwającym mundialu zanotował Maciej Pilitowski z Energa MKS Kalisz.

Podopieczni Patryka Rombla rozegrali we wtorek jeden z najlepszych meczów za kadencji tego selekcjonera. Wprawdzie w pierwszej połowie gra Polaków falowała, ale w drugiej totalnie zdominowali oni rywali. W 43. minucie mieli już dziesięć bramek przewagi (25:15) i taki też dystans utrzymali do końcowej syreny (33:23).

Maciej Pilitowski pojawił się na parkiecie New Capital Sports Hall w Kairze w 51. minucie i pozostał na nim do końca. Nie zapisał się wprawdzie w statystykach goli czy asyst, ale podczas jego obecności Polacy rzucili rywalom sześć bramek, a stracili tylko cztery. Dla rozgrywającego Energa MKS Kalisz był to trzeci występ podczas rozgrywanego w Egipcie mundialu.

W drugiej fazie MŚ biało-czerwoni zagrają w grupie I, w której zmierzą się z Węgrami, Niemcami i Urugwajem. W ich dorobku uwzględnione będą wyniki starć z Hiszpanią i Brazylią. Rywalizacja toczyć się będzie o wejście do ćwierćfinału.