Bramka Pilitowskiego w meczu z Węgrami. Polacy nie zagrają w ćwierćfinale MŚ

Polska przegrała z Węgrami 26:30 i nie zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W sobotnim starciu wystąpił Maciej Pilitowski. Rozgrywający Energa MKS rzucił jedną bramkę.

"Pilot" pojawił się na parkiecie już na początku rywalizacji, zastępując Michała Olejniczaka, który podkręcił staw skokowy. W 12. minucie rzucił gola na 6:7. Wtedy jeszcze biało-czerwoni dotrzymywali kroku niepokonanym rywalom i mogli myśleć o korzystnym wyniku. Tuż przed przerwą jednak przewaga Madziarów wzrosła do siedmiu trafień (9:16), co w ostatecznym rozrachunku przechyliło szalę zwycięstwa na ich stronę. Porażka Polaków 26:30 oznacza, że nie mają już oni szans na awans do ćwierćfinału MŚ. W poniedziałek z Niemcami zagrają o trzecie miejsce w grupie I.

Dodajmy, że dla rozgrywającego Energa MKS był to już piąty występ podczas egipskiego mundialu. Mecz z Węgrami zakończył z dorobkiem jednego gola, przy trzech próbach rzutowych. Z trybun poczynaniom swoich kolegów przyglądał się natomiast drugi z kaliskich reprezentantów, Kacper Adamski.