Polska na remis z Niemcami. Dwie bramki Pilitowskiego

Remisem z Niemcami 23:23 polscy szczypiorniści zakończyli swój udział w mistrzostwach świata. Dobre zawody rozegrał w poniedziałek Maciej Pilitowski, który rzucił dwa gole.

Rozgrywający Energa MKS zagrał od pierwszej minuty, zastępując kontuzjowanego Michała Olejniczaka. Zdobył dwa gole, oba po przerwie, a do tego zaliczył jedną asystę. Właśnie po jego trafieniu podopieczni Patryka Rombla osiągnęli najwyższą w całym meczu przewagę nad rywalami. W 36. minucie prowadzili 15:11 i śmiało mogli myśleć o wygranej. W końcówce jednak spotkanie się wyrównało i do ostatnich chwil trzymało w napięciu. Niemal równo z końcową syreną, przy stanie 23:23, zwycięskiego gola mógł rzucić Patryk Walczak, ale przegrał pojedynek z Andreasem Wolffem.

Zmagania w drugiej rundzie MŚ biało-czerwoni zakończyli na czwartym miejscu w swojej grupie, ustępując trzecim Niemcom nieco gorszym bilansem bramek (obie drużyny zgromadziły po pięć punktów). W całym mundialu Polacy sklasyfikowani zostali na 13. lokacie.