Zwycięstwo pod kontrolą. Energa MKS pewnie ograł Wybrzeże (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz odnieśli pierwsze w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi zwycięstwo. W czwartek w hali Arena podopieczni Tomasza Strząbały pewnie ograli Torus Wybrzeże Gdańsk 30:23.

Kluczowe dla losów spotkania okazały się jego początkowe fragmenty. Przyjezdni mieli wtedy ogromne kłopoty ze sforsowaniem kaliskiej defensywy, a jeśli już doszli do pozycji rzutowych, to na ich drodze stawał świetnie dysponowany Mikołaj Krekora. W efekcie w pierwszych 12. minutach gdańszczanie tylko raz znaleźli drogę do siatki, podczas gdy miejscowi czynili to siedmiokrotnie. W dalszej fazie meczu podopiecznym Tomasza Strząbały nie pozostało nic innego, jak tylko pilnować solidnego kapitału. Czynili to z powodzeniem, choć tuż przed przerwą zrobiło się trochę nerwowo, gdy goście zmniejszyli dystans do trzech trafień (13:10). W ostatnich dwóch kwadransach przewaga miejscowych oscylowała już jednak wokół 5-6 bramek, a momentami nawet więcej. Gdy w 44. minucie, przy stanie 21:13, Łukasz Zakreta obronił karnego wykonywanego przez Santiago Mosquerę, a następnie dobitkę jednego z przeciwników, stało się jasne, że gospodarze nie wypuszczą okazji na zwycięstwo z rąk. Po ostatniej syrenie na tablicy widniał rezultat 30:23 dla MKS-u.

Dla kaliskiej siódemki był to pierwszy triumf w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi i zarazem udana rehabilitacja za porażkę sprzed kilku dni z Zagłębiem Lubin. Ekipa znad Prosny sumiennie przeanalizowała sobie potyczkę z miedziowymi, bo w czwartkowy wieczór zaliczyła solidne zawody, napawające optymizmem na kolejne tygodnie ligowych zmagań. Obecnie MKS plasuje się w tabeli rozgrywek na piątej lokacie. Następny mecz rozegra 6 marca w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Piotrkowianinem.