Rezerwy KKS-u po pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej IV ligi (AKTUALIZACJA)

Piłkarze rezerw KKS-u Kalisz rozpoczęli rywalizację w grupie mistrzowskiej PROEKO IV ligi. Na pierwsze wiosenne punkty muszą jednak jeszcze poczekać, bo w sobotę przegrali na wyjeździe z Wartą Międzychód 1:2.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia zawodnika Akademii Piłkarskiej KKS-u Kamila Matysiaka. Na przerwę jednak to gospodarze schodzili z zapasem jednego gola. W odstępie 120 sekund Szymona Czajora pokonywali Krzysztof Kulczak i Jędrzej Drame. Po powrocie piłkarzy na murawę wynik już nie uległ zmianie, a kaliszanie przetrwali trwający 10 minut okres gry w osłabieniu. Do szatni z powodu czerwonej kartki odesłany bowiem został Jakub Chojnowski.

Na boisku w Międzychodzie kaliski zespół zagrał w młodzieżowym zestawieniu, ze wsparciem doświadczonego Mateusza Żytko oraz pozyskanego tej zimy Bartłomieja Putno, który wciąż czeka na debiut w pierwszej drużynie.

Dla rezerw KKS-u był to pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej PROEKO IV ligi, do której trafili dzięki udanej jesieni, zakończonej miejscem w górnej połówce tabeli. Obecnie „trójkolorowi” zajmują szóstą lokatę. W najbliższą niedzielę podejmą czwartą w zestawieniu Centrę Ostrów Wlkp. Ta potyczka ma się odbyć na boisku przy ulicy Granicznej.

***

Warta Międzychód – KKS II Kalisz 2:1 (2:1)
Krzysztof Kulczak 30, Jędrzej Drame 32 – Kamil Matysiak 3

Żółte kartki: Jankowski, Magdziński (Warta) oraz Chojnowski (KKS II)
Czerwona kartka: Jakub Chojnowski (KKS II, 80. min, druga żółta)

KKS II: Czajor (46 Kosut) – Smoliński, Żytko, Bednarek – Putno, Tamborski (76 Dudek), Idźczak (69 Kieliba), Chojnowski, Zachara, Zadka – Matysiak

AKTUALIZACJA
Mecz KKS II - Centra odbędzie się 14 marca o godzinie 11:00 na stadionie przy Wale Matejki.