Polska powalczyła ze Słowenią. Bramka Macieja Pilitowskiego

Polscy szczypiorniści zanotowali pierwszą porażkę w eliminacjach do EHF Euro 2022. We wtorek w słoweńskim Celje przegrali z gospodarzami 29:32. Kolejny występ w narodowych barwach zaliczył rozgrywający Energa MKS Kalisz, Maciej Pilitowski.

„Pilot” wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. Wykazał się wtedy sporą czujnością, przechwytując piłkę tuż przed bramką rywali, a następnie rzucając ją do pustej siatki. Było wówczas 17:18 i biało-czerwoni realnie mogli myśleć o wywiezieniu z trudnego terenu punktowej zdobyczy. Nie udało im się jednak dogonić rywali, którzy na cztery minuty przed końcową syreną mieli już pięć bramek zapasu (27:32). Ostatecznie podopieczni Patryka Rombla przegrali 29:32.

Dla polskich szczypiornistów była to pierwsza porażka w eliminacjach do EHF Euro 2022. Wcześniej dwukrotnie ograli oni Turcję. Kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu, gdzie zmierzą się z Holandią.