KKS już nie jest bezkompromisowy. Drugoligowiec zremisował z rezerwami Śląska (ZDJĘCIA i WIDEO)

W eWinner II lidze nie ma już bezkompromisowych zespołów. Pierwszy w tym sezonie remis zanotowali bowiem w sobotę piłkarze KKS-u. Podopieczni Ryszarda Wieczorka podzielili się punktami z rezerwami Śląska Wrocław.

Takiej serii nie miał w tym sezonie żaden drugoligowiec. Przez 21 kolejnych spotkań KKS albo wygrywał, albo przegrywał. Ani razu nie dzielił się punktami. Ta bezkompromisowość musiała się jednak kiedyś skończyć. Jej kres nastąpił w sobotę na stadionie przy ulicy Łódzkiej. W meczu z rezerwami ekstraklasowego Śląska Wrocław padł remis 1:1, który zwłaszcza gospodarzy nie może w pełni zadowalać.

O ile jesienią KKS bez większego trudu wygrał w stolicy Dolnego Śląska 3:0, o tyle na swoim boisku nie potrafił zdominować grającego młodzieżą rywala. W pierwszej połowie oddał tylko jeden celny strzał. W 8. minucie, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, piłkę na głowę Bartosza Waleńcika dograł Mateusz Gawlik, ale udaną interwencją popisał się bramkarz gości Paweł Budzyński. Przyjezdni odpowiedzieli dwoma groźnymi kontrami. Najpierw nieznacznie pomylił się Adrian Łyszczarz, a potem pojedynek z Michałem Molendą przegrał Mateusz Maćkowiak.

Najwięcej emocji przyniosły ostatnie dwa kwadranse. Mecz się wtedy otworzył, a obie drużyny poszły na wymianę ciosów. W 64. minucie prowadzenie gospodarzom powinien dać Mateusz Mączyński, jednak posłał piłkę obok dalszego słupka. Po chwili fatalnie spudłował Szymon Krocz, ale była to wyraźna przestroga dla kaliskiej defensywy. Ta niestety skapitulowała w 70. minucie. Miejscowi zostawili wtedy trochę wolnego miejsca Sebastianowi Bergierowi, a najlepszy strzelec wrocławian nie zwykł marnować takich okazji i strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Na szczęście przyjezdni nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo już sześć minut później był remis. Do wyrównania doprowadził wprowadzony kilka chwil wcześniej Robert Tunkiewicz, który zdmuchnął pajęczynę z siatki uderzając precyzyjnie z rzutu wolnego z 18. metrów.

Więcej goli już nie padło, choć sytuacje jeszcze były. Głównie dla KKS-u, poza jedną – z 79. minuty – gdy groźny strzał Macieja Pałaszewskiego obronił Molenda. Szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy mógł przechylić w 81. minucie Kamil Koczy, lecz chybił z bliskiej odległości. Natomiast w doliczonym czasie piłkę meczową miał na głowie Tomasz Hołota, ale nie trafił w światło bramki.

W kolejnej kolejce podopieczni Ryszarda Wieczorka pauzują. Do walki o ligowe punkty wrócą 3 kwietnia. Tego dnia zagrają na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz

***

KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
Robert Tunkiewicz 76 – Sebastian Bergier 70

Żółte kartki: Kendzia, Gawlik, Koczy (KKS) oraz Wypart (Śląsk II)
Czerwona kartka: Olivier Wypart (Śląsk II, 90+3. min, druga żółta).

Sędziowali: Maciej Pelka (Poznań) oraz Krzysztof Stępień i Jakub Zalewski (obaj Wrocław)

KKS: Molenda – Waleńcik, Gawlik, Kendzia – Mickevics (79 Putno), Łuszkiewicz (66 Tunkiewicz), Hołota, Kamiński (46 Koczy) – Borecki (46 Mączyński), Maćczak (66 Majewski), Gordillo

Śląsk II: Budzyński – Krocz, Caliński, Poprawa, Wypart, Maćkowiak – Łyszczarz (71 Bargiel), Pałaszewski, Boruń, Kotowicz (77 Bukowski) – Bergier

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w miejsce. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/