Decydowały karne. KKS II bliski ogrania Victorii Września (ZDJĘCIA i WIDEO)

Piłkarze rezerw KKS-u byli o krok od pokonania Victorii Września. Wygraną stracili w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Sobotnie spotkanie odbyło się wyjątkowo na stadionie przy ulicy Łódzkiej, bo obiekt przy Wale Matejki był w tym czasie areną zmagań kolarzy. Przenosiny mogły wyjść kaliszanom na dobre, bo niewiele brakowało, aby w starciu z wyżej notowaną w PROEKO IV lidze Victorią Września odnieśli cenne zwycięstwo. Komplet punktow uciekł im jednak w samej końcówce. Gola ustalającego wynik na 1:1 goście zdobyli w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Obie bramki w tej potyczce padły po rzutach karnych. W 56. minucie z jedenastego metra pewnie przymierzył Mateusz Żytko, który ustawił piłkę na „wapnie” po tym, jak jeden z obrońców przyjezdnych powalił w polu karnym szarżującego Wiktora Burego. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" dla Victorii okazał się natomiast Mikołaj Jankowski, który tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zapewnił swojej drużynie punkt.

W grupie mistrzowskiej PROEKO IV ligi kaliski zespół nadal plasuje się na szóstym miejscu. Przed nim runda rewanżowa, a rozpocznie ją 9 maja od domowego pojedynku z liderem – Wartą Międzychód.

(mso), fot.: Karina Zachara, wideo: KKS Kalisz