Ciężka przeprawa lidera w Kaliszu. KKS bliski pokonania Górnika (ZDJĘCIA)

Podziałem punktów zakończył się środowy mecz KKS-u Kalisz z liderem eWinner II ligi, Górnikiem Polkowice. Gospodarze mają czego żałować, bo najlepszy w stawce zespół był w jego zasięgu. Podopiecznych Ryszarda Wieczorka znów jednak zawiodła skuteczność.

Środowy mecz był pierwszym w tym roku, który na stadionie przy ulicy Łódzkiej zobaczyli kibice. Byli oni świadkami niezłego widowiska. Mecz z liderem eWinner II ligi gospodarze zaczęli odważnie i to oni, dzięki skutecznemu pressingowi, stwarzali kolejne okazje bramkowe. Gdyby zachowali więcej zimnej krwi, to po kwadransie mogli prowadzić co najmniej 3:0. Pierwszą stuprocentową sytuację zmarnował w 8. minucie Nestor Gordillo, który wyłuskał piłkę w polu karnym rywali, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Jakubem Szymańskim. Po chwili hiszpański pomocnik w ostatniej chwili został zablokowany. Nie minęła kolejna minuta, a gola próbował zdobyć Filip Kendzia, który po rzucie rożnym główkował tuż obok bramki. Z kolei w następnej akcji obrońcy Górnika w porę zastopowali Mateusza Majewskiego.

Niewykorzystane okazje zemściły się na kaliszanach w 20. minucie. Przyjezdni przeprowadzili wtedy jedną z nielicznych w pierwszej połowie kontr, po której niefortunnie interweniował Filip Kendzia. Po wrzutce Marka Opałacza obrońca KKS-u skierował piłkę głową wprost do własnej siatki, obok zaskoczonego Michała Molendy.

Kaliszanie szybko jednak odpowiedzieli i już w 26. minucie doprowadzili do wyrównania. Aktywny w ofensywie Gordillo został powalony w „szesnastce” Górnika, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Z „wapna” pewnie przymierzył Mateusz Majewski i było 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć miejscowi mieli jeszcze szansę, aby wyjść na prowadzenie. W 35. minucie zmarnował ją jednak Gordillo, który w indywidualnej akcji zbiegł do końcowej linii, jednak nie ucelował w światło bramki.

Po przerwie KKS dalej atakował, musiał też być jednak czujny w tyłach, bo goście od czasu do czasu groźnie kontrowali. Po jednym z takich wypadów, w 63. minucie, mieli okazję z rzutu wolnego. Na szczęście świetnie spisał się Molenda, który końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką, a próbował go zaskoczyć Jarosław Ratajczak. Dwie minuty później to gospodarze mogli cieszyć się z gola. Najlepszy na boisku Gordillo dograł futbolówkę przed pole bramkowe do wprowadzonego chwilę wcześniej Bartłomieja Maćczaka, ten trącił ją czubkiem buta, ale nie na tyle precyzyjnie, by trafić do siatki.

W końcówce oba zespoły mogły przesądzić o losach tej potyczki. Najpierw z ulgą mogła odetchnąć kaliska defensywa, gdy w 82. minucie zablokowany został Rafał Karmelita, a następnie fatalnie spudłował znany z boisk ekstraklasy Mateusz Piątkowski. Później zdecydowanie więcej pracy mieli obrońcy z Polkowic. Miejscowi nie wykorzystali jednak żadnego z kilku stałych fragmentów, ich dośrodkowania z akcji też nie dochodziły do celu. Solidny występ mógł zaakcentować golem Nestor Gordillo, który miał na nodze piłkę meczową. W doliczonym czasie Hiszpan przejął futbolówkę po błędzie rywali, ale znów nie znalazł recepty na wygranie pojedynku oko w oko z golkiperem Górnika.

Po środowym remisie z liderem KKS zachował szóste miejsce w tabeli eWinner II ligi, ale za jego plecami jest dość ciasno, więc walka o baraże trwa w najlepsze. Wszystko rozstrzygnie się w czterech ostatnich kolejkach. Na najbliższe spotkanie podopieczni Ryszarda Wieczorka pojadą w niedzielę do Siedlec.