Powrót na zwycięski tor. Cenny triumf szczypiornistów Energa MKS w Tarnowie (ZDJĘCIA)

Po czterech porażkach z rzędu szczypiorniści Energa MKS Kalisz wrócili na zwycięską ścieżkę. W sobotę podopieczni Tomasza Strząbały pokonali na wyjeździe Grupę Azoty SPR Tarnów 33:30. Przynajmniej do niedzieli będą zajmować w tabeli PGNiG Superligi piąte miejsce.

Sobotni mecz miał kilka smaczków, a tym największym była obecność w ekipie z Tarnowa doskonale znanych nad Prosną twarzy, jak trenera Patrika Liljestranda czy byłego znakomitego strzelca MKS-u Kiryła Kniaziewa. Podobnie jednak jak w pierwszej rundzie, także i teraz musieli oni uznać wyższość swojej byłej drużyny.

Przez znakomitą większość meczu kaliszanie prowadzili i ich zadaniem było nie stracić wypracowanej zaraz na początku spotkania przewagi. Do początku drugiej połowy mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a poczucie bezpieczeństwa dawały im cztery gole zapasu (15:11). Gospodarze nie złożyli jednak broni i zaczęli zmniejszać dystans. Już w 39. minucie wyrównali stan na 19:19, a w 51. minucie wyszli nawet na prowadzenie 26:25. Na szczęście końcówka należała już do podopiecznych Tomasza Strząbały. Swoje między słupkami zrobił Mikołaj Krekora, a pod bramką rywali bezbłędny był Konrad Pilitowski. Świetną partię rozgrywał też drugi ze skrzydłowych Mateusz Góralski, który zgromadził w sumie dziewięć trafień. Na dwie minuty przed ostatnią syreną MKS prowadził 32:28, a ostatecznie zwyciężył 33:30.

Wygrywając w Tarnowie kaliski zespół przerwał niechlubną serię czterech porażek z rzędu. Nadal liczy się więc w walce o piąte miejsce, które obecnie zajmuje (może je ewentualnie stracić po niedzielnym meczu Gwardii Opole). Do zakończenia sezonu PGNiG Superligi pozostały już tylko dwie kolejki.