Na płycie znajdują się kompozycje twórców z Kalisza i całego świata m.in. z Włoch, Grecji, Szwajcarii, Japonii, Meksyku czy USA. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: Giovanni Albini, Nikos Athanassakis, Sonia Ballarin, Scott Brickman, Alessandro Giannotti, Jacob Elkin, Brian Field, Satoru Ikeda, David Hirshleifer, Anicia Kohler, Juan Pablo Medina, Allen Molineux czy Foivos Papadopoulos.
Dziennikarz I programu Polskiego Radia Adam Rozlach pisze:
Wśród zaproponowanych utworów jest Suita na organy i smyczki – Neila Stipa, z polskim solistą Krzysztofem Niegowskim, który jest też autorem i współwykonawcą jednego z kolejnych utworów -Melancholia- zamieszczonych na drugiej płycie. Znajdujemy tam również kompozycję Paola Geminianiego – Languere, być może najdalej idącą spośród tych zamieszczonych na obu krążkach. Co tu może najistotniejsze, zespół muzyków Filharmonii Kaliskiej, został świetnie przygotowany przez zawsze wnikliwego i wnikliwie odczytującego partytury dyrygenta – Maestro Pawła Kotlę.
Piotr Grella-Mozejko – członek zwyczajny Canadian Music Centre de Musique Canadienne, Związku Kompozytorów Polskich, Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, Polskiego Towarzystwa Muzyki Elektroakustycznej, współpracownik miesięcznika „Śląsk” pisze:
Prezentowane utwory, wykonane znakomicie przez smyczki Orkiestry Filharmonii Kaliskiej, laureatów nagrody Grammy 2014, prowadzonych przez wybitnego Maestro Pawła Kotlę, reprezentują bardziej mainstreamowe podejście do stylów muzycznych, technik, form i ich różnorodnych efektów ekspresyjnych.
Koncertmistrz orkiestry Dominik Kossakowski prezentuje wręcz mistrzowski pokaz skrzypcowej gry solo w szerszym kontekście strukturalnym. (…). Muzyka jest bardzo dobrze nagrana”.
To pierwsze płyty orkiestry od czasu nagrodzonego „Grammy Award” krążka „Night in Calisia”, które dostępne będą w międzynarodowych serwisach streamingowych.
Przedpremierowe recenzje są niezwykle entuzjastyczne. Orkiestra spędziła pracowicie czas pandemii - mówi Paweł Kotla, p.o. Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Kaliskiej. - Spodziewamy się, że płyty na stronie empik.com będą dostępne w ciągu tygodnia. W sklepach prawdopodobnie sierpień lub wrzesień. We wrześniu płyty mają być dostępne w serwisach międzynarodowych: Deezer, Spotify, iTunes, Apple Music, Google Play, Amazon – dodaje Paweł Kotla.
Już teraz płyty są do nabycia w cenie 35,00 zł w kasie Filharmonii Kaliskiej od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00 a także na stronie Solitonu pod linkiem https://muzykacyfrowa.pl/collection/calisia-1-kalisz-philharmonic-orchestra-pawel-kotl
kalisz.pl, fot. FK
################################################################
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.
Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].
Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/FaktyKaliskie
https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw
Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/
Napisz komentarz
Komentarze