Przełamanie KKS-u. Kaliski drugoligowiec ograł beniaminka (ZDJĘCIA i WIDEO)

Po pięciu kolejnych meczach bez zwycięstwa piłkarze KKS-u Kalisz w końcu zainkasowali komplet punktów. W sobotę pokonali oni u siebie beniaminka eWinner II ligi, Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0. To pierwsza wygrana kaliszan pod wodzą trenera Bogdana Zająca.
Kliknij aby odtworzyć

Na ligowe zwycięstwo kaliski drugoligowiec czekał 42 dni. W tym czasie wzbogacił swoje konto o zaledwie dwa punkty. Tymczasem już w pierwszym listopadowym boju dopisał do dorobku więcej oczek niż przez cały październik. Przełamanie niechlubnej serii nastąpiło w starciu z beniaminkiem rozgrywek, Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W pierwszych jedenastu minutach gospodarze oddali aż pięć strzałów, ale dopiero ten z 31. minuty przyniósł im powodzenie w postaci gola. Jego autorem był Daniel Kamiński, który popisał się celnym uderzeniem w długi róg. Lewoskrzydłowego uruchomił świetnym dalekim podaniem Toni Segura. Na przerwę KKS mógł schodzić z dwubramkową zaliczką, jednak w 44. minucie zamykający dośrodkowanie Karol Smajdor trafił w słupek.

Minimalne prowadzenie nie dawało kaliszanom żadnej gwarancji odniesienia zwycięstwa, zwłaszcza że mecz był dość wyrównany i przeciwnicy też mieli swoje okazje. Bezbłędny był jednak Maciej Krakowiak, który m.in. w 72. minucie znakomicie obronił mocne uderzenie Kolumbijczyka Jeana Franco Sarmiento. Trener Bogdan Zając mógł odetchnąć z ulgą dopiero w 86. minucie. Wprowadzony przez niego nieco wcześniej Mateusz Wysokiński przymierzył precyzyjnie z dystansu, podwyższając wynik na 2:0. Asystę przy golu młodego pomocnika zanotował Mateusz Majewski. To trafienie odebrało gościom nadzieje na wywiezienie znad Prosny choćby punktu.

Pierwsza wygrana pod wodzą trenera Zająca wywindowała kaliską drużynę w tabeli eWinner II ligi na 11. miejsce. Przed nią aż trzy mecze wyjazdowe. Najbliższy już w piątek w Chojnicach.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz

***

KKS Kalisz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)
Daniel Kamiński 31, Mateusz Wysokiński 86

Żółte kartki: Sarmiento, Wrzesiński (Pogoń)

Sędziowali: Leszek Lewandowski (Gliwice) oraz Adam Jakubczyk (Mikołów) i Zbigniew Szymanek (Katowice)

KKS: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Mączyński – Smajdor, Segura (65 Łuszkiewicz), Borecki (79 Wysokiński), Kamiński (65 Staszak) – Putno (79 Stolc), Giel (87 Maćczak), Majewski

Pogoń: Haluch – Theus (81 Kobiera), Zembrowski, Choroś, Maślanka – Kalinowski (65 Jaroń), Owczarek, Kołaczek (76 Zimmer), Wrzesiński, Lisowski (76 Sobiecki) – Sarmiento