Aby uzyskać stypendium im. Jana Pawła II średnia ocen ucznia szkoły podstawowej musi wynosić minimum 5,2, gimnazjalisty minimum 4,8 a ucznia szkoły średniej minimum 4,1. Dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 1000 zł netto. Oprócz tego kandydat do stypendium powinien odznaczać wzorową postawą społeczno-patriotyczną. Finansowa nagroda przyznawana jest dwa razy w roku i wynosi kolejno 600 zł na semestr w szkołach podstawowych, 700 w gimnazjalnych i 800 w średnich.
W środę, 2 kwietnia z rąk prezydenta Kalisza Janusza Pęcherza stypendium odebrało łącznie 378 uczniów; najwięcej, bo 159 ze szkół ponadgimnazjalnych. - Po pierwsze to jest żywy pomnik pamięci po wielkim Polaku, po wielkim papieżu, chyba pomnik, z którego on osobiście, tam na górze, jest najbardziej dumny – mówi Dariusz Grodziński, wiceprezydent Kalisza. - Po drugie jest to wsparcie osób bardzo zdolnych, bardzo pracowitych, ale niezamożnych. Tak więc ta pomoc finansowa jest im potrzebna. Po trzecie jest to także motywator do dalszej nauki.
Stypendialna uroczystość odbyła się w szczególnym dniu i szczególnym miejscu, bo w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II i w 9. rocznicę śmierci wybitnego Polaka. I o stypendium jako jednym ze śladów obecności Jana Pawła II mówił włodarz miasta Janusz Pęcherz. - Jest to swoisty znak pamięci, czci i wiary, który dwa razy w roku przekazujemy w swoistej sztafecie kolejnych roczników dzieci i Młodzieży – podkreślał. Miasto na stypendia w tym semestrze przeznaczy blisko 270 tysięcy złotych.
Relacja z uroczystości w Magazynie Miejskim o 17.15.
Agnieszka Gierz
NAZWISKA STYPENDYSTÓW
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Ponagimnazjalne
SZKOŁY PODSTAWOWE Fot. Karina Zachara
__stypendiaJPII__
GIMNAZJA Fot. Juliusz Kowalczyk
__stypendiaJPIIgimnazja__
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE Fot. Agnieszka Gierz, Juliusz Kowalczyk
__stypendiajpIIliceum__
Napisz komentarz
Komentarze